امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند پیام‌های عاشورا هستیم

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند پیام‌های عاشورا هستیم  وی با تأکید بر اینکه عاشورا درس انسانیت به تمام انسان‌ها آموخت، اظهار کرد: واقعه عظیم عاشورا درس عدالت به همه عدالت‌خواهان جهان و درس حق‌خواهی به همه حق‌جویان جهان آموخت.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه هر پرچم و نمادی که با نام امام حسین (ع) پوشیده شود چون رنگ و بوی حسینی دارد متبرک به نام ایشان است، اظهار کرد: هیچ تبرکی بهتر از تبرک جستن به سیره اباعبدالله‌الحسین (ع) نیست.

  تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه مردم زنجان به مردمانی حسینی و عاشق عاشورا شهره هستند، ادامه داد: شور و شعور حسینی پرچم بلند زنجانی‌ها است که جوانان و نوجوانان باید به این پرچم افتخار و تلاش کنند آن را برای همیشه برافراشته نگه دارند.  

وی با تأکید بر این‌که واقعه‌ای که در سال ۶۱ هجری در روز عاشورا بر امام حسین (ع) و یارانش اتفاق افتاد، ظلمی است که زمین و زمان برای همیشه باید برای آن اشک بریزد، تصریح کرد: علی‌رغم همه این ظلم‌ها، صفحه نورانی عاشورا سرشار از صحنه‌های بی‌بدیلی است که در خلق آن از کودک شش ماهه تا پیرمرد ۷۰ ساله نقش داشتند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه عاشورا جلوه خوش عاقبتی و بد عاقبتی افراد است، تصریح کرد: افرادی مانند وهب در این واقعه عظیم سعادت همراهی امام حسین (ع) را داشت و عاقبت به خیر شد.

  این مسئول با تاکید بر اینکه زمان‌شناسی یکی از درس‌های مهم عاشورا است، ادامه داد: در عصر کنونی نیز شهدای ما با درک درستی که از زمان خویش داشتند، شجاعانه در مقابل دشمن ایستادند و از کشور دفاع کردند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بعد از واقعه عاشورا چهار هزار نفر از توابین با شعار یالثارات الحسین (ع) به شهادت رسیدند، اظهار کرد: مهم‌ترین اشکال کار توابین علی‌رغم کار خوب‌شان، عدم درک درست از زمان بود که باعث شد بعد از واقعه عاشورا به پیام امام حسین (ع) لبیک گویند.

  وی با تأکید بر ضرورت خدمت‌رسانی صادقانه به مردم، اظهار کرد: نوکری برای مردم بزرگ‌ترین افتخاری است که نصیب مسئولان شده است، زیرا این مردم هیچ‌گاه برای انقلاب کم نگذاشته و در صحنه‌های مختلف حضوری فعال داشته و جان و مال خود را فدای انقلاب می‌کنند.

این مسئول با تأکید بر اینکه از اوایل انقلاب تاکنون فتنه‌های بسیار بزرگی بر کشور گذشته و هم‌اکنون نیز این فتنه‌ها ادامه دارد، بیان کرد: دشمنان چهل سال است که علیه کشورمان دشمنی می‌کنند اما به مدد ایستادگی مردم این فتنه‌ها ناکام مانده است.

  وی با بیان اینکه باید از تجربیات چهل ساله کشور استفاده شود، ادامه داد: تجربه چهل ساله انقلاب نشان داده است که در این دوران هر جا که متکی به خداوند بوده و با اعتماد به نفس و تکیه بر داشته‌های خود گام برداشتیم، موفق بودیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه نیروی انسانی کارآمد، بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور است، عنوان کرد: اگر در جایی از کشور ما مشکل وجود دارد به این علت است که به جای توجه به داشته‌های خودمان نگاه‌مان به دیگران بوده است و تا زمانی که این نگاه‌ها وجود داشته باشد، مشکلات به قوت خود باقی است.

  وی با تأکید بر اینکه کشور امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به پیام‌های عاشورا دارد، تصریح کرد: پیام‌های عاشورا که بعد از سال ۶۱ هجری مرزهای جغرافیایی جهان را در نوردیده است، تنها برای مسلمانان نیست، بلکه برای تمام عقلا و صاحبان خرد عالم است.

  تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه علی‌رغم همه مشکلات، آینده روشنی در پیش روی کشور است، بیان کرد: مردم ایران با تاسی به مکتب عاشورا با ایستادگی و خروش بیشتری به سوی اهداف بلند گام خواهند برداشت.

  وی با بیان اینکه دشمن در فضای حقیقی و مجازی به دنبال القای ناامیدی و فتنه‌انگیزی در بین مردم هستند، اظهار کرد: دشمنان در تلاش هستند در مسیر پیشروی کشور مانع ایجاد کنند اما ملت ایران با اراده پولادین و با اتکا به خدا و امید به حرکت خود ادامه خواهند داد.

  حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر ضرورت تعامل و همدلی دولت و ملت، خاطرنشان کرد: امروز که دشمنان جنگ اقتصادی را علیه کشورمان در پیش گرفته‌اند همه مسئولان باید تلاش کنند گره‌گشای مشکلات مردم باشند، زیرا یکی از افتخارات امام حسین (ع) توجه به مستمندان است.

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس