آیت‌الله میرعمادی: هیئات برای سخنرانی‌ها برنامه داشته باشند

آیت‌الله میرعمادی: هیئات برای سخنرانی‌ها برنامه داشته باشند‌نماینده ولی‌فقیه در لرستان مقید بودن به واجبات و اهتمام به نماز اول وقت را از شروط عزاداری مطلوب برشمرد.

‌به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در همایش «عاشورائیان» ویژه مسئولان هیئات مذهبی استان که در سالن همایش‍های حوزه هنری برگزار شد، اظهارکرد: خداوند متعال نعمت خادمی امام حسین(ع) را به مسئولان داده و این بزرگ‌ترین مدال افتخار بوده چراکه سوگواری بر حسین(ع) عامل اصلی تقرب به خدا و وسیله‌ای است که انسان به خدا توجه می‌کند.

وی برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان را پیوند زدن دل‌ها به اهل‌بیت(ع) ذکر کرد و ادامه داد: روح هیئات مذهبی عشق به پیامبر و آل پیامبر است.

آیت‌الله میرعمادی به آیه قرآنی آیا پاداش احسان جز احسان نیست اشاره کرد و با ذکر این مطلب که امام حسین(ع) در برابر احسان مسئولان هیئات مذهبی بهشت را برای آنان آماده می‌کند، خاطرنشان کرد: در روایتی آمده است اگر کسی در عزای امام حسین(ع) بگرید یا بگریاند یا خودش را به حال گریه بزند بهشت بر او لازم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که عزاداری امام حسین(ع) ثمرات فراوانی دارد اولین ثمره عزاداری امام حسین(ع) را تقوای دل دانست و افزود: عزاداری امام حسین(ع) بزرگ‌ترین شعائر الهی است.

وی آمرزش گناهان و حفظ مکتب اسلام را ثمره عزاداری امام حسین برشمرد و با ذکر این مطلب که بقای اسلام به نهضت امام حسین(ع) است، ادامه داد: ایجاد تحول در زندگی افراد از دیگر ثمرات برپایی عزای اباعبدالله است.

این مفسر قرآن‌کریم با تاکید بر جذب جوانان توسط روسای هیئات مذهبی، افزود: هیئات مذهبی به‌دنبال جذب جوانان باشند و روی جوانان حساب ویژه‌ای باز کنند چراکه جوانان در معرض تهاجم فرهنگی هستند.

وی با اشاره به این‌که جوانان نسبت به شعائر الهی مقید هستند، ادامه داد: نمونه آن حضور جوانان در شب‌های قدر، اعتکاف، کنگره عظیم اربعین و عزاداری عاشورا است.

آیت‌الله میرعمادی به شروط برگزاری عزاداری مطلوب اشاره و اضافه کرد: اولین شرط عزاداری مطلوب اخلاص است این در حالی‌است که برنامه‌ریزی دومین شرط برگزاری عزاداری مطلوب است چراکه بدون نظم و برنامه‌ریزی کار به جایی نمی‌رسد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که هیئات برای سخنرانی‌های هیئات برنامه داشته باشند، شرط دیگر عزاداری مطلوب را ولایت‌مداری دانست و با ذکر این مطلب که مراسم عزاداری که توجه به ولایت نداشته باشد اثری ندارد، خاطرنشان کرد: شرط عزاداری مطلوب، ولایت است.

امام جمعه خرم‌آباد مقید بودن به واجبات و اهتمام به نماز اول وقت را از شروط عزاداری مطلوب برشمرد و تصریح کرد: در گل‌مالی جایگاه مسح سر گل‌مالی نشود این در حالی‌است که عزاداری لرستان و شکل عزاداری در این استان مطلوب است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس