یک میلیون اصفهانی حافظ قرآن در چهار سال

یک میلیون اصفهانی حافظ قرآن در چهار سالمدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و در این زمینه استان اصفهان رتبه دوم را در کشور به دست آورده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنابا اشاره به اینکه براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 15 میلیون حافظ قرآن در کشور، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی 4 سال گذشته یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کرده است، اظهار کرد: بیش از 106 درصد سهمیه اداره اوقاف اصفهان برای حفظ  قرآن هزینه شده است.

وی افزود: در چهل‌و یکمین دوره مسابقات قرآنی در استان اصفهان نیز با حضور 571 نفر از سراسر استان برگزار شد. در دو سال اخیر احمد اسلامی اهل کاشان در رقابت با حافظان قرآن 84 کشور اسلامی نفر نخست مسابقات و موسی معتمدی در رقابت با حافظان قرآن 80 کشور اسلامی رتبه نخست را به دست آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در  استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و رتبه دوم را به دست آوردند که این استان دارای 85 شناسه فرهنگی است، اضافه کرد:  در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طرح آرامش بهاری هر سال در جوار بقاع متبرکه امامزادگان شاخص برگزار و خدماتی در زمینه اسکان به زائران ارائه می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  با بیان این‌ که استان اصفهان در زمینه موقوفات رتبه ششم کشوری دارد، تصریح کرد: در کشور 8 هزار و 51 بقعه متبرکه امامزاده وجود دارد که 718 بقعه در استان اصفهان و 41 بقعه در شهرستان گلپایگان است. هم چنین  استان در زمینه تعداد بقاع متبرکه امام‌زادگان رتبه چهارم در کشور را دارد که نشان‌دهنده ارادت، ایمان و تقوای مردم نسبت به اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس