گسترش همکاری‌های مشترک دانشگاه کوفه و دانشگاه مذاهب اسلامی

گسترش همکاری‌های مشترک دانشگاه کوفه و دانشگاه مذاهب اسلامیرئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در جریان سفر به کشور عراق درپی دعوت دانشگاه های این کشور با مسئولان دانشگاه کوفه دیدار و زمینه‌های همکاری‌های مشترک را بررسی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، در این دیدار که دکتر محسن العبادی قائم مقام دانشگاه و رئیس دانشکده فقه و شریعت و معاون دانشگاه حضور داشتند ظرفیت ها و زمینه های مختلف همکاری‌های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ابتدا به جایگاه دانشگاه مذاهب اسلامی در مقابله با افکار و جریانات افراطی و تکفیری اشاره کرد و گفت: امروزه ما به مدل و رویکرد دانشگاه مذاهب اسلامی در دنیا نیاز داریم.

وی به معرفی دانشگاه و رشته‌های تحصیلی و حضور دانشجویان از ملیت‌ها و مذاهب مختلف اسلامی پرداخت و تاکید کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی در دوره مدیریت جدید به توسعه و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی بویژه همکاری با دانشگاه‌های جهان اسلام دغدغه جدی دارد.

دکتر محسن العبادی قائم مقام دانشگاه کوفه نیز بر همکاریهای مشترک دو دانشگاه و همچنین به راه‌اندازی و برگزاری رشته مشترک با مدرک دو دانشگاه تاکید کرد.

در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله برگزاری همایش های مشترک، برگزاری دوره های کوتاه مدت مشترک آموزش زبان عربی و فارسی در ایران و عراق، تبادل استاد و دانشجو، همکاری و مشاوره اساتید دو دانشگاه در رساله ها و پایان نامه های دانشجویان و … بررسی شد.

دانشگاه کوفه از دانشگاه های مهم و دارای رتبه بالای آموزشی در کشور عراق می باشد و در رنکینگ های جهانی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس