نقش بانوان در بازگشت به سبک زندگی ایرانی اسلامی

نقش بانوان در بازگشت به سبک زندگی ایرانی اسلامی


وی افزود: سبک زندگی در ایران در دو بخش زمان قبل و بعد از انقلاب 57 قابل بررسی است. در زمان پهلوی سبک زندگی افراد جامعه ایران برگرفته از سبک غربی بود ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دهه 60 سبک زندگی اسلامی وارد خانواده‌های ایرانی شد.

بهرامی تصریح کرد: سبک زندگی ایرانی و اسلامی قالب جدید زندگی امروزی است که در چارچوب بایدها و نبایدها قرار دارد و معنای آزادی مطلق داشتن نیست.

این کارشناس دینی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز سبک زندگی غربی تقریبا غالب خانواده‌های ایرانی را در نوردیده است، به طوری که این سبک از طرز ساختن ساز خانه‌های مسکونی تا تغذیه افراد جامعه را در فرا گرفته است .

وی تصریح کرد: بازگشت به سبک زندگی اسلامی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید انجام گیرد، بانوان نقش بسیار مهمی را در این عرصه ایفا می‌کنند که باید بدان واقف باشند تا جامعه بیشتر از این به سمت غربی شدن پیش نرود، زیرا سبک ایرانی اسلامی خود دارای پشتوانه قوی اصالت است.

بهرامی یادآور شد: کاهش تنوع‌طلبی در زندگی به خصوص در حوزه خرید، آگاه‌سازی فرزندان در بخش فراز و نشیب‌های زندگی و قناعت ورزیدن از جمله اقدامات مهم در زندگی کنونی به‌شمار می‌آید.

وی افزود: متاسفانه والدین در جوامع کنونی ایران حکم عابربانک را برای فرزندان خود ایفا می‌کنند و این در حالی‌ است که چنین اقدامی زندگی آینده فرزندان خود را در امر مصرف‌گرا بودن تحت‌الشاع قرار خواهد داد.

این کارشناس خاطرنشان کرد: خداوند متعال پس از دادن نعمت‌های خود در اختیار بندگان، آنها را به اسراف نکردن در نعمت‌های خود سفارش کرده است و در جایی دیگر، بندگان را به شکرگزاری از این نعمت‌ها فراخوانده که موجب افزایش نعمت‌ها در زندگی آنها خواهد شد.

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس