مهم‌ترین ویژگی جشنواره رضوی، مردمی بودن آن است

مهم‌ترین ویژگی جشنواره رضوی، مردمی بودن آن استوی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا هفدهمین دوره جشنواره رضوی طی ۱۰ ماه برگزار شود، ادامه داد: امید است تا بتوانیم دو برنامه آن را به صورت ملی و در سطح کشور برگزار کنیم .

این مسئول با بیان اینکه جشنواره رضوی را می‌توان به‌عنوان مهمترین رویداد فرهنگی کشور در نظر گرفت، خاطرنشان کرد: شرکت آحاد مردم در این جشنواره و به نوعی مردمی بودن این جشنواره یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این جشنواره است که بنا بر پیش‌بینی‌های صورت گرفته بالغ بر یک میلیون نفر در سطح کشور در مسابقه کتابخوانی رضوی شرکت خواهند کرد .

وفایی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های این جشنواره را می‌توان بیان ارادت هنرمندان به ساحت مقدس امام رضا (ع) دانست؛ چراکه در این دوره بیان و ترویج محاسن این امام بزرگوار تنها به منبر و سخنرانی مربوط نمی‌شود و می‌توان به زبان هنر به بهترین نحو در جهت معرفی این امام همام به جهانیان قدم برداشت .

وفایی با اشاره به اینکه دشمنان همواره با به‌کارگیری سوء هنر، از صدها ماهواره و برنامه تلویزیونی در جهت نیل به اهداف شوم خود بهره می‌برند، تصریح کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید توجه داشت که هنر در استخدام انقلاب قرار گیرد و از زبان هنر در جهت رشد و حرکت انقلاب استفاده شود .

مشاور مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با اشاره به بررسی آسیب‌ ها و نقاط قوت و ضعف جشنواره‌ها، گفت:   توصیه می‌شود در مناطق ترک‌نشین و نقاطی که پتانسیل به کارگیری زبان ترکی وجود دارد،   کارگاه‌های فنی و آموزشی داستان‌نویسی برگزار شود؛ چراکه ترکی یکی از زبان‌های مهم است و باید آن را حفظ کنیم. همچنین  باید این زبان را در بیان معارف اهل‌بیت (ع) به‌کار گیریم تا در سال‌های بعد انبوه جمعیت را برای حضور در این جشنواره‌ها شاهد باشیم و از سال‌های بعد ترجمه آثار نیز ارائه شود.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب فضای مجازی برای اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، اظهار کرد: اگر داستانک‌های خلق شده توسط هنرمندان وارد شبکه‌های مجازی شود، می‌تواند مردم را تحت تاثیر خود قرار دهد  و به این شیوه می‌توان کلام ائمه و سبک زندگی آن‌ها را ترویج و اشاعه داد.

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس