مجموعه «خداشناسی خردسالان» رونمایی شد

مجموعه «خداشناسی خردسالان» رونمایی شدمجموعه کتاب «خداشناسی خردسالان» نوشته سیدمحمد مهاجرانی رونمایی شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، این مراسم همزمان با برگزاری نمایشگاه دوسالانه «کارنامه تصویرسازی گنجشک‌های جمکران» توسط انتشارات کتاب جمکران در نگارستان اشراق شهر قم برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین اخوی، روانشناس کودک و کارشناس مذهبی طی سخنانی با اشاره به ضرورت تولید بیش از پیش کارهای داستانی ویژه کودکان وخردسالان در زمینه خداشناسی، اظهار کرد: از منظر روانشناسی آنچه در کودکی در زمینه خداشناسی و ارتباط کودک با ذات احدیت اهمیت دارد، ایجاد احساس علاقه نسبت به خداوند متعال است. همچنین زبان ساده یکی از مهمترین مؤلفه‌های کتاب مناسب برای خردسالان است که خوشبختانه نویسنده به هر دو مسئله اشراف داشته است.

در بخش دیگری از این مراسم  سیدمحمد مهاجرانی نویسنده مجموعه درباره ویژگی‌های کتاب کودکان و این مجموعه گفت: طبق پژوهش‌های انجام شده، ذهن انسان‌ها و بویژه کودکان در محدوده دایره لغاتی که کسب می‌کنند به تأمل و تفکر می پردازد که این امر اهمیت دوچندان کتابخوانی برای کودکان را اثبات می‌کند.

او افزود: دلیل این‌که  سال‌هاست کرسی‌های تدریس و وعظ را رها کرده و در زمینه خداشناسی کودکان فعالیت می‌کنم، این دیدگاه شهید مطهری است که کمال دین را در اخلاق می‌دانستند و معتقدم اساساً انسان در صورتی که خود را تحت اشراف خداوند متعال قرار دهد، رعایت اخلاق و سایر امور دینی برای او آسوده می‌شود. 

مجموعه کتاب «خداشناسی خردسالان» متشکل از ۱۵ جلد کتاب «قلب‌های مهربان»، «فکر و هوش»، «دنیای رنگارنگ»، «صداها» و… با موضوع خداشناسی ویژه کودکان و خردسالان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده که علاقه‌مندان می‌توانند آن را از فروشگاه‌های معتبر و یا سایت http://ketabejamkaran.ir تهیه کنند.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس