صحیفه سجادیه میراثی ماندگار از نیایش و بندگی است

صحیفه سجادیه میراثی ماندگار از نیایش و بندگی استمشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آن چه بشر را به آرامش و تسکین می رساند نیایش و دعا در درگاه الهی است و «صحیفه سجادیه» میراثی ماندگار و ارزشمند در همه اعصار از فرهنگ نیایش و بندگی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی شامگاه پنج‌شنبه در سومین همایش سیدالعابدین(ع) تحت عنوان بررسی ظرفیت تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل که در سالن همایش‌های غدیر در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد در ادامه بیان کرد: در این کتاب باارزش معارف والایی از توحید، نبوت، امامت، انسان شناسی و خداشناسی وجود دارد که اعتلابخش معرفت انسان است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: دعاهای این کتاب انسان را در عالمی سرشار از پاکی و صفا و نورانیت غوطه‌ور می‌کند. یکی از کارهایی که مورد غفلت واقع شده بود شناخت امام سجاد(ع) و معرفی صحیفه سجادیه و انس با این کتاب ارزنده بود که خوشبختانه با تلاش دست اندرکاران این کار بر زمین مانده احیا شد.

حجت‌الاسلام ارزانی گفت: دعاهای صحیفه سجادیه را اگر با ژرف‌نگری و تعمق بخوانیم نگرش جدیدی در زندگی به دست می آوریم که راهگشای بسیاری از مشکلات است. ادبیات بسیار زیبایی در فرازهای این دعای باارزش نهفته است که باید به روشنی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

او بیان کرد: در این دعا فرازهایی در مورد صبر در سختی ها و طلب شکیبایی از خداوند در مصیبت ها وجود دارد. همچنین مقابله با نفس و شیطان و بندگی و دلدادگی نسبت به خدا از دیگر نکاتی است که در صحیفه سجادیه آمده است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: اگر یکایک فرازها برای جوانان و آحاد جامعه به خوبی تبیین شود جامعه در برابر بسیاری از آسیب ها مصون می ماند. دعا به انسان مراقبت و سلامت روح می بخشد، او را از گمراهی و انحراف ها دور می کند و مسیر رضایت الهی را به انسان نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس