روزانه به ۱۷۰۰ نفر از حجاج در مکه مکرمه خدمات پزشکی و درمانی ارائه می‌شود

روزانه به ۱۷۰۰ نفر از حجاج در مکه مکرمه خدمات پزشکی و درمانی ارائه می‌شود


دکتر روستا

رئیس بیمارستان هلال احمر کشورمان در مکه مکرمه گفت: مطب‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان مخصوص حجاج کشورمان در مکه مکرمه روزانه به طور متوسط به هزار و۷۰۰ نفر خدمات پزشکی و درمانی ارائه می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، دکتر روستا با اشاره به روند درمان مراجعه‌کنندگان به ۶۰ مطب و پنج درمانگاه سطح شهر مکه اظهار کرد: حجاج ابتدا  به مطب‌ها و درمانگاه‌ها مراجعه کرده و تحت درمان قرار می‌گیرند و اگر به رسیدگی بیشتر نیاز باشد، بیمار با آمبولانس به بیمارستان هلال احمر انتقال داده شده و روند درمان در بیمارستان دنبال می‌شود.
به گفته وی این بیمارستان شامل بخش‌های مختلف از جمله اورژانس، بستری زنان و مردان، بخش CCU و تخصص‌های داخلی، قلب، جراحی ، زنان، روان‌پزشکی ، چشم‌پزشکی، ارتوپدی، عفونی، نورولوژی ، اعصاب و روان و دندانپزشکی است و زائران می‌توانند در صورت نیاز و ارجاع متخصصین حاضر در درمانگاه‌ها برای دریافت خدمات درمانی تکمیلی از این مرکز استفاده کنند.
رئیس بیمارستان هلال احمر همچنین با اشاره به حادثه‌ای که برای سه زائر کشورمان در یکی از اتوبوس‌های درون شهری مکه رخ داده بود گفت: سه زائر خانم کشورمان در اتوبوس درون شهری مکه دچار آسیب‌دیدگی شده و  بوسیله آمبولانس به بیمارستان انتقال داده می‌شوند. در بیمارستان از آنها عکس گرفته شده و پس از معاینه پزشکان ، تشخیص داده می‌شود که این سه زائر جراحات سطحی داشته و نیازی به بستری ندارند بنابراین آنها مرخص می‌شوند.

شمسی پور شریفی از کاروان شماره ۱۷۶۹۳ تهران، شهربانو آقاجان نتاج آهنگر از کاروان ۱۷۶۹۵ تهران و کاظمیه خونیاب نژاد از کاروان ۲۰۰۶۲ خوزستان عصر روز گذشته(شنبه) سه زائری بودند که در یکی از اتوبوس‌های درون‌شهری مکه دچار آسیب‌دیدگی شدند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس