راهبرد دشمن قداست‌زدایی از مساجد است

راهبرد دشمن قداست‌زدایی از مساجد استرئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با ارائه توقعات ائمه جماعات از سه قوه گفت: روحانیون و ائمه جماعات متصل به بدنه اجتماعی جامعه هستند و برخی زخم‌زبان‌های افراد غافل را نیز می‌شنوند. اکنون در وضعیت اقتصادی که به سر می‌بریم ائمه جماعات بدانند که برای برون‌رفت از این موضوع باید از خودمان آغاز کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری صبح امروز (دوشنبه، ۲۹ مردادماه) در شانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد که با حضور ائمه جماعات در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با بیان اینکه روز عرفه روز پاسخگویی به آتش جوانان برای دستیابی به عرفان ناب اسلامی است و باید در روز عرفه توجه ویژه به استکبار و گوهرهای ناب اسلامی و عرفانی از قصیده‌های بلند عارفانه و عاشقانه امام حسین (ع) داشته باشیم، اظهار کرد: اقامه نماز عید قربان سال‌هاست که در دستور کار قرار گرفته است اما آنچنان که باید و شاید اهمیت و قدر این نماز را نشناخته‌ایم و نیازمند این است که اهتمام جدی‌تر و بیشتری را نسبت به آن داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که باید حق غدیر را شناخت و آن را ادا کرد، یادآور شد: عید غدیر روزی است که حامل پیام سعادت برای بشریت است و ائمه جماعات باید در این روز برنامه‌های متنوعی را ارائه بدهند. همچنین دهه اول ذی‌الحجه دهه پرسش و عبادت و دهه دوم این ماه مرتبط با امامت و ولایت است. مساجد باید عیدالله‌اکبر را گرامی بدارند تا تمام مردم از ظرفیت‌های این عید بهره ببرند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به حضور ائمه جماعات در محضر مقام معظم رهبری یادآور شد: مقام معظم رهبری روز جهانی مسجد را روزی انقلابی نامیدند، بنابراین ما باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم و مسجدی که مورد کینه دشمنان اسلام و صهیونیست جهانی است را به مردم جهان معرفی کنیم. روز جهانی مساجد فرصتی مناسب برای صف‌آرایی در برابر جریان شوم و پلید صهیونیست است.

حاج علی‌اکبری در ادامه با ارائه این پیشنهاد که روز جهانی مسجد،روز قدس ۲ شناخته شود و دستگاه‌ها در این زمینه ایفای نقش و فعالیت داشته باشند، اظهار کرد: حق مسجد حق الهی است که باید ادا شود و همواره به عنوان مسئله اول باید مطرح شود و برای این امر نیازمند به ایجاد دبیرخانه دائمی و مشارکت تمامی دستگاه‌ها هستیم. راهبرد دشمن قداست‌زدایی از مساجد است و با سوزاندن، ترور، تهدید و تخریب این کار را انجام می‌دهد. قبله اول مسلمانان در محاصره صهیونیست و قبله دوم در انحصار آل سعود است و رهایی از این وضعیت نیاز به وحدت جهان اسلام دارد.

او در ادامه با تأکید بر این مطلب که روز مسجد روز توجه به مسجد انقلابی و احیاگر مسجد زنده و پویا باید باشد،گفت:مسجد همواره در بیعت با ولایت‌فقیه پیشرو بوده است و با الهام بخشی و قدرت و تربیت انسل انقلابی همواره فعالیت داشته است.ما خواستار این هستیم که مسائل مربوط به مسجد و خانواده جدی‌تر از قبل برگزار شود و امیدواریم فعالیت‌هایی که در ارتباط با نهج‌البلاغه و مساجد صورت می‌گیرد بیشتر از گذشته فعال شود.امروز انقلاب در چهلمین سال پیروزی خود قرار دارد و آنچه مشاهده می‌شود استیصال دشمن است، دشمنی که تحمل ۴۰ روز حکومت اسلامی را نداشت امروز ۴۰ سال است که موج‌آفرینی حکومت اسلامی ایران را مشاهده می‌کند. این نظام از تمام بحران‌هایی که دشمن ایجاد کرده است گذشته و امروز به قدرت اول منطقه تبدیل شده و در موقعیت جهانی نیز جایگاه قابل توجهی دارد و دشمن خود را در برابر یک قدرت برخاسته از اندیشه‌های اسلامی، علوی و حسینی می‌بیند و رفتارهای اخیر آنان نیز از سر استیصال است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با تأکید بر اینکه امروز دشمن علیه مردم ما وارد جنگ اقتصادی شده است ولی افرادی همچون گذشته که متوجه جنگ فرهنگی موجود نشدند به راهبرد دشمن در این زمینه نیز پی بردند و ضرورت اهمیت و توجه آن را درک نکردند، گفت: امروز با یک امتحان دیگر در میدان جنگ اقتصادی روبرو هستیم. شرایط امروز برخی از مردم و گروه‌های ضعیف را تحت فشار قرار داده است. در این میان برخی ترسوها دلشان لرزیده است. آنچه مسلم است به فرموده مقام معظم رهبری نه جنگ می‌شود و نه مذاکره می‌کنیم ولی در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و در این میان مسئله جنگ روانی و ایجاد گسست بین مردم و حاکمیت است.

حاج‌علی‌اکبری در ادامه با بیان این مطلب که ما برای وضع فعلی و مشکلات موجود ابتدا باید از خودمان آغاز کنیم، تصریح کرد: ائمه جماعات باید تلاش کنند در برابر توطئه‌های دشمنان مساجد را به سنگرهای مقاومت تبدیل کرده و بصیرت‌آفرینی و روشنگری و امیدبخشی را در جامعه داشته باشند. تقویت بسیج مساجد، ‌ایجاد فضایی متفاوت در مساجد، توجه به فوریت‌های محله به ویژه نیازهای عناصر ضعیف، ‌همکاری با سایر مساجد محلات، تقویت فرهنگ ایثار و احسان، سازماندهی جوانان، فعالیت در راستای شعار سال از جمله وظایفی است که ائمه جماعات باید به آن توجه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: مساجد اولین خانه و سنگر مقاومت هستند و از قبل از انقلاب نیز فعال بوده و از ایفای نقش انقلاب خود نباید غافل شوند. روحانیون و ائمه جماعات متصل به بدنه جامعه هستند و برخی زخم زبان‌های افراد غافل را می‌شنوند. طبق خواسته مقام معظم رهبری ائمه جماعات از موضع انقلاب که محکم و متناسب با ظرفیت مردم ایران است حمایت می‌کنند و امیدواریم مشکلات با تدابیر مسئولان رفع شود.

او در ادامه با بیان توقعات ائمه جماعات از سه قوه خاطرنشان کرد: از مجلس انتظار داریم که چشم بیدار ملت باشد و نظارت خود را به بخش‌های مختلف کشور تقویت کند. همچنین اولویت‌ها را بشناسند و با انتخاب مدیران جهادی و ارائه طرح‌ها ادامه مسیر را طی کنند و وقت خود را صرف مسائل حاشیه‌ای و جناحی نکنند. همچنین ائمه جماعات از قوه قضاییه نیز انتظار دارند نقش جدی‌تری را به عنوان ناظری مقتدر ایفا کنند و توقع داریم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود استفاده کنند و به عنوان مدعی‌العموم به میدان آمده و به حقوق عامه توجه داشته باشد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه با اشاره به اینکه ائمه جماعات از قوه مجریه نیز توقع دارد که کابینه خود را در محور اقتصادی تقویت،جوان‌سازی و هماهنگ کند، گفت: بار اداره کشور سنگین است اما توقع داریم که از دولت صدای واحد شنیده شود.امید داریم دولت از ظرفیت‌های بیرونی و دیپلماسی هم استفاده بیشتری کند و همان طور که تاکنون در این زمینه فعالیت داشته است با تحرک بیشتری به پیش برود. همچنین استفاده از ظرفیت موجود و نظرات کارشناسی و سلیقه‌های مختلف بسته‌های ابتکاری راهگشا است و برای برون‌رفت از وضعیت فعلی برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم. جامعه روحانیت صدای به حق مطالبات مردم را به صورت شایسته می‌شنود و با زبان شایسته و قول سدید و محکم به مسئولان ابلاغ می‌کند و با نشاط و جدیت در میدان هستیم.

در پایان این مراسم با حضور حجج‌الاسلام  رئیسی و  حاج‌علی‌اکبری از سند مسجد طراز اسلامی و سایت masjed.tv که فعالیت‌های فرهنگی و هنری مساجد را در آپارات بارگذاری می‌کند، رونمایی شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس