برگزاری جلسه هم‌اندیشی هیات مسلمیه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)

برگزاری جلسه هم‌اندیشی هیات مسلمیه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)


جلسه هم‌اندیشی هیات مسلمیّه با حضور مسئولین شهرستان ری و مدیران و نمایندگان هیات‌های مذهبی در تالار شیخ صدوق (ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم‌ علیه السلام برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، این جلسه که به دعوت آستان مقدس از هیات‌های مذهبی برگزار گردید، با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز و با مدیحه سرایی در مدح و ثنای اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ادامه یافت.

در این جلسه خادم القرآن عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس ضمن عرض خیرمقدم به حضور میهمانان ارجمند، نکات لازم در خصوص حضور هیات در ایام مسلمیه را بیان کرد و در ادامه جلسه، مدیران و نمایندگان هیات‌های مذهبی حاضر در جلسه به تبادل نظر و هم‌اندیشی پرداختند.

همچنین فرماندار شهرستان ری از دیگر سخنرانان این مراسم بود و نماینده اداره اطلاعات شهرری نیز به بیان نکات امنیتی لازم پرداخت.

این همایش با حضور مسئولان شهرستان ری از جمله فرماندار شهرستان ری، نماینده اداره اطلاعات شهرستان ری، نماینده اتاق اصناف شهرستان ری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ری، مدیرعامل خانه مداحان اهل بیت، رئیس بسیج مداحان، رئیس خانه مداحان شهرری، معاون شورای هیات مذهبی، نماینده سرکلانتر شهرستان ری و نماینده راهور منطقه ۲۰ و جمعی از مدیران آستان مقدس همراه بود.

در پایان این جلسه از آقایان غلامرضا سازگار، مصطفی طالبی و ابراهیم صدیق سه تن از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام که در برپایی مراسم ایام مسلمیه طی سالیان متمادی با آستان مقدس همکاری داشتند تجلیل به عمل آمد.

آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام همه ساله و طبق سنوات گذشته، در ایام مسلمیه میزبان هیات‌های مذهبی خواهد بود.

بنا به این سنت دیرینه، جمعی از هیات ها و دسته‌های عزاداری از نقاط مختلف کشور در این مراسم نورانی حضور یافته و به مدت سه شب در قالب دسته‌های سوگوار به مناسبت ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل، فرستاده امام حسین علیه السلام به شهر کوفه، مراسم عزاداری برپا می‌کنند.

دسته‌های سینه زن همچنین در صحن‌های حرم مطهر تجمع کرده و مراسم باشکوهی را به یاد نخستین شهید واقعه کربلای حسینی برپا می‌نمایند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس