برنامه‌های فرهنگی باید بومی سازی شده و منسجم باشد

برنامه‌های فرهنگی باید بومی سازی شده و منسجم باشدتولیت آستان مقدس حضرت معصومه(ع) گفت: برنامه‌های فرهنگی باید بومی‌سازی شود و بر اساس فرهنگ‌ها و افکار مردم اجرایی گردد؛ البته این به معنای انجام کارهای جزیره‌ای نیست، بلکه این فعالیت‌های باید به‌صورت هماهنگ و منسجم با برنامه‌های اصلی فرهنگی دنبال شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار اعضای ستاد شجره طیبه صالحین قم در سالن محراب حرم مطهر عنوان کرد: در اجرای برنامه‌های فرهنگی باید دقت داشت مسیری انتخاب شود که در قرآن و روایات معصومین(ع) مشخص شده است.

وی بابیان این‌که خداوند قرآن کریم را برای همه مردم در همه زمان‌ها و مکان‌ها قرار داده است، بیان کرد: مردم دارای سلایق، علایق، فرهنگ، جغرافیا، تاریخ و افکار مختلفی هستند، ولی با این گستردگی و تنوع، قرآن کتابی است که همواره چراغ هدایت همه مردم است.

امام‌جمعه قم بابیان این‌که قرآن در هر زمان و مکانی حرف تازه‌ای برای انسان‌ها دارد، اظهار کرد: کارهای فرهنگی هم باید در هر جا و زمانی حرف‌های تازه برای مردم داشته باشد؛ این‌گونه نباشد که عده‌ای بیایند و در یکجایی بنشینند و برای همه انسان‌ها برنامه‌ای واحد تدوین و ابلاغ کنند و دیگران را ملزم به اجرای آن کنند.

وی افزود: باید برنامه‌های فرهنگی بومی‌سازی شود و بر اساس فرهنگ‌ها و افکار مردم اجرایی گردد؛ البته این به معنای انجام کارهای فرهنگی به‌صورت جزیره‌ای نیست، بلکه باید به‌صورت زنجیره به همه متصل باشد؛ فعالیت‌های فرهنگی در میان مردم مختلف، باید به‌صورت هماهنگ و منسجم با برنامه‌های اصلی فرهنگی دنبال شود.

وی بابیان این‌که سخنان رهبری موجب آرامش انسان‌ها می‌گردد، گفت: تلاش دشمن برای ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان است تا از این طریق نقشه‌های شوم خود را اجرایی کنند، ما باید مراقب این نقشه دشمن باشیم و در منازعات به‌گونه‌ای رفتار نکنیم که میان مردم و مسئولان فاصله ایجاد گردد.

تولیت آستان مقدس بابیان این‌که مقاومت راهکار مقابله با دشمن است، اظهار کرد: متأسفانه برخی مسئولان به‌جای این‌که بر مسئله مقاومت و اقتدار مردم تأکید کنند، برای مقابله با استکبار، راه انحرافی را نشان می‌دهند و بر چیزی غیر از مقاومت تکیه می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس