اعلام عزای عمومی در شهرضا در پی درگذشت آیت الله محمدعلی اسماعیل‌پور قمشه‌ای

اعلام عزای عمومی در شهرضا در پی درگذشت آیت الله محمدعلی اسماعیل‌پور قمشه‌ای


فرماندار شهرضا گفت: به مناسبت ارتحال آیت‌الله‌العظمی اسماعیل‌پور قمشه‌ای (ره) روز چهارشنبه 24 مرداد در شهرضا عزای عمومی است.

علی‌اصغر رفیعی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: ارتحال جانگداز عالم ربانی، سالک الی الله، عارف بالله، فقیه اهل‌بیت (ع) و مرجع عالیقدر حضرت آیت ا.. العظمی شیخ محمدعلی اسماعیل‌پور قمشه‌ای (رضوان‌الله تعالی علیه) که عمری با برکت سرشار از معنویت و تهذیب و گام‌های پیوسته در سلوک الی الله همراه با مجاهدتی کم‌نظیر در تربیت نفوس مستعد و دل‌های مشتاق داشت، مصیبتی اندوه‌بار و ثلمه ای بزرگ برای جامعه ایران اسلامی و به ویژه مردم شهرستان شهرضا است .

وی تصریح کرد: به همین مناسبت صبح روز چهارشنبه مراسم ترحیم از طرف خانواده آن عالم جلیل‌القدر از ساعت 8:30 در بیت العباس(ع) شهرضا و  عصر روز چهارشنبه از ساعت 17 تا19 مراسم ترحیم در بیت العباس(ع) شهرضا از طرف اقشار مختلف مردم، ادارات و سازمان‌ها برگزار می‌شود .

عالم جلیل‌القدر آیت‌الله محمدعلی اسماعیل‌پور (ره) یکم فروردین 1319 در شهرضا متولد شد . وی از سال 1335 شمسی در شهرضا به فراگیری علوم قدیم پرداخت و بعد از طی مقدمات و قسمتی از سطوح عالی، فراگیری فلسفه و کلام و مقداری طب قدیم و هیات در سال 1339 وارد حوزه علمیه قم شد.

آیت‌الله اسماعیل‌پور حکمت را نزد علامه سید محمدحسین طباطبایی آموختند و در محضر حضرات آیات عظام امام خمینی، حاج سید محمدرضا گلپایگانی، حاج سید محمد محقق داماد و حاج میرزا هاشم آملی به تحقیق و تکمیل دروس خارج فقه و اصول پرداخت .

آیت‌الله اسماعیل‌پور بعد از تکمیل سطح عالی حوزه در دروس خارج فقه و اصول شرکت کرده و مباحث فلسفی را نیز تکمیل و در طول خواندن درس خارج به مباحثات علمی و تدریس سطح عالی و علوم اعتقادی مشغول بود تا اینکه به درجه رفیع اجتهاد نائل آمد.آیت‌الله اسماعیل‌پور بعد از تکمیل سطح عالی حوزه در دروس خارج فقه و اصول شرکت نموده و مباحث فلسفی را نیز تکمیل و در طول خواندن درس خارج به مباحثات علمی و تدریس سطح عالی و علوم اعتقادی مشغول بود .

ایشان بعد از دوره‌هایی از تدریس کفایه الاصول از سال 1357 شمسی به تدریس خارج فقه و اصول مشغول بود.

عالم جلیل القدر آیت الله شیخ محمدعلی اسماعیل‌پور قمشه‌ای ، ساعت 7:30 دقیقه صبح  یکشنبه 21 مردادماه در سن 78 سالگی، پس از یک دوره بیماری، در منزل شخصی‌اش در شهرضا به دیار باقی شتافت. پیکر این عالم وارسته روز گذشته(دوشنبه) از مسجد امام حسن عسگری(ع) قم تا حرم حضرت معصومه(س) تشییع و در حجره شهید مفتح به خاک سپرده شد .

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس