اجتماع 120 هزار نفری وارثان غدیر در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود

اجتماع 120 هزار نفری وارثان غدیر در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شوددبیر بنیاد بین‌المللی‌ غدیر خراسان رضوی از برگزاری اجتماع باشکوه 120 هزار نفری وارثان غدیر در حرم مطهر رضوی خبر داد.

‌به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام رضاعلی عزیزی در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: ویژه برنامه‌های دهه امامت و ولایت در خراسان رضوی از عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم و در قالب بیش از 110 هزار برنامه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این ایام فرخنده و مبارک هرشب و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء کل خطبه غدیر یا قسمتی از آن و با هدف وحدت و برادری در مساجد سطح استان قرائت می‌شود و ائمه جماعات نیز قسمتی از این خطبه را تفسیر می‌کنند و در زمان اقامه نماز جماعت ظهر و عصر هم مشابه این برنامه در ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادها نیز برگزار می‌شود؛ همچنین مشابه این برنامه‌ها در جلسات و محافل قرآنی، فرهنگی و مذهبی خانوادگی، هیئات و دیگر مجموعه‌ها برگزار می‌شود و در این تمامی برنامه‌های باشکوه از سادات جلیل‌القدر با اهدای هدایایی ارزنده تجلیل به عمل می‌آید.

دبیر بنیاد بین‌المللی‌ غدیر خراسان رضوی با اشاره به قرائت عقد اُخوت و برادری در شب عید سعید غدیرخم، خاطرنشان کرد: این طرح نیز طبق سنت همه ساله در تمامی ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها، نهادها، هیئات مذهبی و به خصوص مساجد بین مسلمانان انجام می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در ایام دهه امامت و ولایت در خراسان رضوی برگزار می‌شود برگزاری اجتماع باشکوه 120 هزار نفری وارثان غدیر بوده که این برنامه با حضور پرشور زائران و مجاوران امام رضا(ع) و عاشقان امامت و ولایت و با هدف زنده‌نگه داشتن واقعه غدیر پس از نماز جماعت ظهر و عصر روز عید سعید غدیرخم در صحن جامع رضوی حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های دیگری نیز در سطح استان در دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود، تأکید کرد: در خراسان رضوی برنامه‌‌هایی هچون اعزام سخنرانان و مبلغان غدیر، همایش غدیر از دیدگاه اهل سنت، تبلیغات نوین محتوایی، تهیه و توزیع کتاب خطبه غدیر، غدیر در خطبه‌های نماز جمعه سراسر استان و غیره را خواهیم داشت.

دبیر بنیاد بین‌المللی‌ غدیر خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اگر غدیر درک می‌شد عاشورا به وجود می‌آمد، گفت: در محافل و برنامه‌های مختلف بیان می‌شود که چه کوتاه است فاصله غدیر تا عاشورا، از روز بالا رفتن دست علی(ع) تا روز بالا رفتن سر حسین(ع) و خطاب به مردم می‌گوییم همانگونه که روز عاشورا داغدارترین روز تاریخ اسلام است و مجالس بسیار باشکوهی هم در این روز عزیز برگزار می‌شود، روز عید سعیدغدیرخم هم شادمان‌ترین روز تاریخ اسلام است، اما آنگونه که باید و شاید حق این روز عزیز ادا نشده است و معتقدیم که باید محافل و برنامه‌های روز عید سعیدغدیرخم همچون روز عاشورای حسینی پرشور برگزار شود و توصیه ما در همه جا به ارادتمندان به ائمه اطهار(ع) این است که محافل و برنامه‌های غدیر را عاشورایی برگزار کنند.

عزیزی گفت: در راستای سنت حسنه وقف، بنیاد بین‌المللی غدیر خیران و مؤمنان را به وقف بخشی از اموال خود برای توسعه و ترویج فرهنگ غدیر تشویق می‌کنند که این برنامه با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار می‌شود و در سال‌های گذشته هم وقف‌های زیادی با موضوع غدیر در سطح استان به ثبت رسیده است. 

وی فضای شهر را با توجه به برنامه‌های شهرداری مطلوب توصیف کرد و افزود: آستان قدس رضوی، شهرداری و دیگر مجموعه‌ها در ایام فرخنده دهه امامت و ولایت برنامه‌های ویژه‌ای رادر مباحث علمی، فرهنگی، مذهبی، زیباسازی شهری و غیره داشتند که قابل تحسین است و امیدواریم که اجر تمامی خادمان غدیر با امام علی(ع) باشد و تمامی این خدمات مورد قوبل و رضایت ایشان قرار بگیرد.

دبیر بنیاد بین‌المللی‌ غدیر خراسان رضوی بیان کرد: ائمه اطهار(ع) به غدیر توجه ویژه‌ای داشتند به طوری که امام رضا(ع) در خطبه‌ای 18 اسم را برای غدیر نام می‌برند و در کل اگر بخواهیم غدیر را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که غدیر سند هویت تشیع به همراه جریان مباهله است و امیدوارم مردم با رسالت غدیر بیشتر آشنا شوند.

عزیزی با اشاره به اینکه پیامبراکرم(ص) رساندن پیام غدیر را بر همه به ویژه از پدر به پسر واجب می‌دانند، گفت: غدیر اگرچه در اسلام و تشیع مطرح شده اما موضوعی انسانی و جهانی است که باید مورد توجه قرار گیرد، غدیر یک جریان ماندگار و زنده در تاریخ بوده که تا به امروز جریان داشته است و ان‌شاءالله این جریان تا ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس