مشهد میزبان اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)

مشهد میزبان اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) همزمان با شب میلاد حضرت رضا(ع) با حضور مسئولین ملی، استانی، چهره‌های فرهنگی و علمی بین‌المللی و هنرمندان در برج سپید مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) علی ثابت نیا- معاون هنری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) مجموعه برنامه‌های اختتامیه این جشنواره را تشریح کرد و گفت: اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، با رویکردی متفاوت از ۱۵ دوره قبل برگزار می‌شود و مجموعه برنامه‌های آن محتوا محور و با سرفصل‌های هنری تدارک دیده شده است.  

ثابت نیا با بیان اینکه مجموعه برنامه‌های اختتامیه با محور حدیث سلسله الذهب برنامه‌ریزی شده است، افزود: اختتامیه با پخش برنامه تلفیقی از تصویر، نورو صوت آغاز خواهد شد که روایتی متفاوت است از سفر تاریخی امام رضا(ع) از مدینه به مرو. همچنین اجرای آوای نقاره، توسط گروهی از نقاره نوازان حرم مطهر حضرت شاهچراغ برگزار خواهد شد.

وی افزود:  قطعه همراسی گروه کر با اجرای منحصر به فرد حجت اشرف زاده از شعر عبدالجبار کاکایی اجرا می‌شود که این قطعه برای اولین بار رونمایی خواهد شد.

معاون هنری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ادامه داد: شعرخوانی حمید رضا برقعه‌ای، قطعه مولودی خوانی همراه با دف نوازانی گروه یاسین از سنندج، اکران قطعه تصویری- تلفیقی با موضوع ظهور و تقدیر از ۸ نفر از خادمان فرهنگ رضوی از دیگر برنامه‌های اختتامیه است.

وی با اشاره به این نکته که سخنران ویژه اختتامیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) تعدادی از هنرمندان برجسته در عرصه‌های مختلف فرهنگ و هنر، شعر، سینما و موسیقی همچون فردین خلعتبری، آریا عظیمی نژاد، مختاباد، نادر فلاح، احمد رضا درویش، بهروز  شعیبی، محمود رضوی و مجتبی راعی در این برنامه حضور دارند.

رئیس انجمن موسیقی کشور خاطر نشان کرد: در پایان اختتامیه و بعداز نماز مغرب و عشا، به مناسبت شب میلاد امام رضا (ع)، برنامه نورافشانی برگزار می‌شود که با استفاده  از دستگاه ویدئو مپینگ برای حضار پخش می‌شود که فضای متفاوتی را در سالن به وجود می‌آورد.

ثابت نیا افزود: در ادامه برنامه‌های اختتامیه، صبح روز سه‌شنبه  نشست تخصصی سینمای مستند با حضور مستند سازان برجسته کشوری و کارگردانان و سینماگران مشهدی در محل  بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) تشکیل می‌شود.

اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)  دوم مرداد ماه ساعت ۱۷ در تالار برج سپید مشهد برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس