قره کلیسای چالدران آماده برگزاری مراسم مذهبی سالانه ارامنه

قره کلیسای چالدران آماده برگزاری مراسم مذهبی سالانه ارامنهفرماندار چالدران از آمادگی برای برگزاری مراسم سالیانه مذهبی در قره کلیسا خبرداد.

به گزارش ایسنا، حسین زاده در جلسه هماهنگی مراسم سالیانه مذهبی قره کلیسا با بیان اینکه همه ساله به علت شهادت طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) مراسم خاص مذهبی با عنوان عشای ربانی یا “بادارک” در مجموعه جهانی قره کلیسا با حضور ارامنه ایران و جهان برگزار می‌شود، گفت: این شهرستان آماده برگزاری شصت و چهارمین مراسم سالیانه مذهبی قره کلیسا است.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین صلح و برادری است و هیچ گونه تبعیضی برای برنامه های سایر ادیان قائل نیست، افزود: برگزاری آیین مذهبی ارامنه جهان همه ساله در ایران ضمن اینکه نشان دهنده زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان مختلف در ایران و آذربایجان غربی است، صلح و دوستی ایرانیان را به اثبات می رساند.

مقام عالی دولت در چالدران ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با رفع نواقص برنامه های گذشته و اجرای صحیح این مراسم، شأن و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برگزاری این مراسم همانند سنوات گذشته به خوبی حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد درمانگاه سیار و استقرار گروه امداد و نجات جاده‌ای، آتش نشانی، راهداری و پلیس راه در زمان برگزاری این مراسم و راه‌اندازی غرفه های سیار برای فروش مواد غذایی مورد نیاز زائرین از جمله تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری این مراسم است.

اعضای شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان هم در این جلسه با قدردانی از زحمات مسئولان دلسوز ایران اسلامی در جهت حفظ حقوق اقلیت‌های مذهبی ایران، اجرای خوب برنامه های سالیانه مذهبی قره کلیسا را از حقوق های رعایت شده عنوان کردند.
انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس