جشنواره امام رضا(ع) بستر مناسبی برای معرفی شخصیت والای امام رضا (ع) است

جشنواره امام رضا(ع) بستر مناسبی برای معرفی شخصیت والای امام رضا (ع) استعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره امام رضا(ع) بستر مناسبی است تا بتوانیم شخصیت والای امام رضا (ع) را به مسلمانان و غیر مسلمانان معرفی کنیم و برای موضوعیت بخشیدن به این جشنواره که یک فرصت بسیار ارزشمند است ودر راستای ارتقاء و افزایش تاثیرگذاری آن، تلاش، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کنیم.

حجت الاسلام پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این نکته که جشنواره اما رضا(ع)، تاثیر زیادی بر گسترش فرهنگ رضوی در سطح کشور و جهان اسلام دارد، خاطرنشان کرد: این جشنواره موجب آشنایی هرچه بیشتر مردم با آموزه‌ها و شخصیت علی بن موسی الرضا (ع) می‌شود.جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از بزرگ‌ترین رویدادهای مذهبی و فرهنگی است و در کمیسیون فرهنگی مجلس بودجه‌ای به آن اختصاص یافت تا سطح جشنواره هر چه بیشتر ارتقاء یابد و امروز مهم ترین نقش جشنواره امام رضا(ع) باید بر این باشد که محاسن کلام ائمه(ع) و بویژه امام رضا(ع) را به همه مردم  دنیا برساند و این مسئله محوری‌ترین و اصلی‌ترین موضوعی است که جشنواره امام رضا(ع) به آن توجه دارد.

پژمانفر ادامه داد: ما باید به شخصیت امام رضا (ع) به عنوان یک اسوه توجه کنیم و نباید اجازه بدهیم ابعاد شخصیتی ایشان مورد غفلت و تحریف قرار گیرد؛ لذا برای شناساندن شخصیت این امام (ع) باید تلاش کنیم تا چهره واقعی ایشان را به مردم نشان دهیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شعار شانزدهمین جشنواره امام رضا با عنوان «امام رضا(ع)؛ اسوه اخلاق و گفتگو»، در خصوص لزوم گسترش سبک زندگی رضوی نیز گفت: مباحث اعتقادی باید بصورت عمیق در افراد شکل بگیرد و نمی‌شود بصورت کلیشه‌ای به این گونه از مسایل پرداخت. بنابراین باید زمینه گفت‌وگو درمورد شخصیت ایشان و پرداختن به ابعاد وجودی حضرت رضا(ع) توسط نهادهای مردمی رسمی و نهادهای غیر رسمی مردمی مانند هیئت‌ها و مساجد به وجود بیاید. طبیعتا باید مراکز پژوهشی با همین نگاه و با پرداختن به این موضوع و دیگر موضوعات مورد نیاز امروز بشریت، مطالبی از شخصیت امام رضا (ع) استخراج کنند و در معرض عموم قرار دهند.

وی ادامه داد: باید مراکز پژوهشی با همین رویکرد و با پرداختن به این موضوع یا موضوعات مورد نیاز امروز جامعه بشریت، مباحث و مطالبی از شخصیت امام رضا (ع) استخراج و درمعرض عموم قرار دهند.

 پژمانفر با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی و رضوی به اندازه‌ای جاذبه و محتوا دارد که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازها و سوالات مسلمانان باشد، اظهار کرد: بعضی از جوامع تصور دارند که راه‌های متعددی برای خارج شدن بشریت از مشکلات معنوی و فرهنگی وجود دارد اما راه نجات ما از این مشکلات، تمسک به فرهنگ و سیره رضوی است که تمام خوبی‌ها در آن نهفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس