تاکید قائم‌مقام اوقاف بر بروزرسانی کارکردهای فرهنگ وقف

تاکید قائم‌مقام اوقاف بر بروزرسانی کارکردهای فرهنگ وقفقائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر لزوم بروزرسانی کارکردهای فرهنگ وقف در کشور متناسب با نیازها و مشکلات هر منطقه و استانی تأکید کرد .

به گزارش ایسنا، «عبدالرضا عابد» در مراسم  معارفه و تکریم مدیران جدید و سابق اوقاف و امور خیریه استان ایلام، اظهار کرد: تمام نیروها و مدیران این مجموعه افرادی انقلابی و پشتیبان ولایت‌فقیه هستند، این ویژگی باعث پیشرفت امر وقف در جامعه شده  و  مبنای کار این سازمان توسعه ارتباط، هماهنگی، ایجاد وحدت، انسجام و دفاع از آرمان‌های انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری است و امیدواریم همواره این راه ادامه پیدا کند .

  عابد با بیان اینکه توجه هر چه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه ضروری است و ترویج فرهنگ وقف و شناساندن آن به مردم امری محوری و مهم است، اضافه کرد: هدف این سازمان در چارچوب کاری اداری و جهادی است که بعد جهادی آن به معنی عبور از موانع و کوچک کردن آنها است و وحدت و انسجام نیز نقطه طلایی آن است .

وی با بیان اینکه یکی از برجسته‌ ترین خصوصیات ایلام حماسه حضور در هشت سال دفاع مقدس و نقش تاثیرگذار آن در پیروزی انقلاب اسلامی است، ادامه داد: اربعین هم یکی دیگر از ظرفیت های برجسته ایلام است و  با وجود روحیه تعامل در این استان شاهد شکوفایی روحیه داوطلبی، رضایتمندی و فراهم کردن محیط مناسب برای زائران هستیم .

  عابد تاکید کرد: توسعه عرصه‌های جدید وقف متناسب با نیاز هر منطقه موضوع بسیار مهمی است و برنامه‌ریزی و تلاش در آبادانی موقوفات تاثیرگذار و باید در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد .

وی اظهار کرد: محیط مناسب و فرهنگی برای مجاوران و زائران بقاع متبرکه فراهم شود و ترویج سنت حسنه وقف و کارکردهای آن از دیگر وظایف مهم مدیران استانی اوقاف و امور خیریه است .

وی از همه مسئولان و مدیران استان ایلام خواست تا با تعامل مناسب و همکاری با مسئولان و ستادهای استانی در راستای رسیدن به اهداف سازمان یکدیگر را یاری کنند .

در این آئین از زحمات حجت‌الاسلام «شهیدی‌فر» قدردانی و حجت‌الاسلام «مرتضی عزیزی» به عنوان مدیر جدید اوقاف و امور خیریه استان ایلام معرفی شد .

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس