آیت‌الله سعیدی:برنامه‌های دهه کرامت باید مردمی برگزار شود

آیت‌الله سعیدی:برنامه‌های دهه کرامت باید مردمی برگزار شودتولیت آستان مقدس حضرت معصومه اظهار کرد:اگر می‌خواهیم برنامه‌ها جریان ساز باشد، باید مردمی بوده و به دستگاه خاصی منصوب نباشد؛ دستگاه‌ها باید بسترساز برنامه‌ها باشند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سعیدی، ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت دهه کرامت در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) بیان کرد: برخی از مراسمات پیامی ندارند و استمراری نیز نمی‌توانند داشته باشند، ولی برخی از مجالس اهل بیت(ع) دارای پیام هایی هستند که بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: در احادیث مختلف، اهل بیت(ع) عنوان کرده‌اند که از برگزاری جلسات دینی و مذهبی مسرور می‌شوند؛ هدف همه‌ برنامه‌های دینی، جریان سازی است و خواسته اهل بیت نیز همین جریان ساز شدن است. اگر می‌خواهیم برنامه‌ها جریان ساز باشد، باید مردمی باشد و نباید برنامه‌ها به دستگاه خاصی منصوب باشد؛ دستگاه‌ها باید بستر ساز برنامه‌ها باشند و برگزاری مراسمات مردمی باشد؛ همچنین باید تلاش کنیم که خروجی برنامه‌ها این باشد که عشق و ولای اهل بیت علیهم السلام در بین مردم گسترش یابد.

وی ادامه داد: سومین هدف برگزاری این‌گونه مراسمات، بالا رفتن التزام و تبعیت مردم از اهل بیت است و باید به دنبال این هدف در برگزاری برنامه‌های مذهبی باشیم؛ همچنین برنامه‌ها و کارها در شورا بزرگداشت دهه کرامت باید بادقت، با اخلاص و با صرفه جویی در هزینه‌ها باشد و از امور تشریفاتی و هزینه‌های غیر لازم اجتناب شود.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: باید بازتاب برنامه‌های دهه کرامت به صورتی باشد که سیاه نمایی‌هایی که شیاطین و دشمنان درصدد ایجاد آن هستند، از بین برود و مردم با معارف اهل بیت، بیش از پیش، آشنا شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس