آغاز سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور

آغاز سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور


مراسم جزءخوانی قرآن کریم - قزوین

مرحله کشوری سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور با حضور ۱۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در بخش آوایی از امروز، یکم مردادماه با حضور مسئولان و مدیران اداره‌کل آموزش و پرورش در اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، مرحله کشوری سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور با حضور ۱۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر از امروز، یکم مردادماه در اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران آغاز می‌شود.
در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان پسر در بخش آوایی در رشته‌های اذان، قرائت ترتیل و تحقیق، مداحی، حفظ عمومی و ویژه شامل حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مصادف با دوم و سوم مردادماه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند؛ همچنین اختتامیه این بخش در روز پنجشنبه، چهارم مردادماه برگزار می‌شود.
دانش‌آموزان دختر نیز طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مصادف با هفتم و هشتم مردادماه در این مسابقات رقابت می‌کنند؛ مراسم افتتاحیه و اختتامیه در بخش دختران در روزهای شنبه، ششم مردادماه و سه‌شنبه، ۹ مردادماه برگزار می‌شود.
مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور به همت اداره‌کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش و با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار می‌شود.
آیین افتتاحیه مرحله کشوری سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن پخش خواهد شد.
مرحله کشوری سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور در بخش پژوهشی در رشته‌های تفسیر، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، انشای نماز و احکام تیرماه امسال به میزبانی مشهد برگزار شد.
انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس