۲۱ تیرماه؛ برگزاری مرحله استانی بخش معارفی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن

۲۱ تیرماه؛ برگزاری مرحله استانی بخش معارفی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآنمرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش معارفی به صورت حضوری و کتبی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش معارفی به صورت حضوری و کتبی۲۱ تیرماه سال جاری در مراکز استان‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مرحله نهایی چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های حفظ ۵جزء، حفظ ۱۰جزء، ۲۰جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل و تحقیق و رشته‌های معارفی شامل حفظ و معارف موضوعی قرآن، حفظ و معارف حدیث و تفسیر قرآن مهرماه امسال در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

۸ تیرماه؛ آغاز مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

همچنین مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۸ تیرماه سال جاری در سراسر کشور آغاز و تا یک ماه ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات  در سه ماهه اول امسال در کل استان‌ها به جز شهر مقدس قم و مشهد برگزار شد.

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در ۱۵ رشته و در قالب سه بخش آوایی انفرادی، معارفی، آواها و نغمات دینی در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

همچنین بخش آوایی انفرادی این دوره از مسابقات شامل قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است و بخش معارفی نیز تفسیر قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و حفظ موضوعی قرآن را شامل می‌شود.

علاوه  بر این در بخش نغمات هم متسابقین در رشته‌های دعاخوانی، اذان، هم‌خوانی قرآن، انشاد انفرادی، همسرایی دو یا چند زبانه و مقطع خوانی گروهی قرآن کریم به رقابت می‌پردازند.

مرحله نهایی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مهرماه امسال در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس