هدف دشمن بی‌ارزش نشان دادن اقتدار کشور در نگاه مردم است

هدف دشمن بی‌ارزش نشان دادن اقتدار کشور در نگاه مردم استتولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام گفت: پیشرفت ما در انرژی هسته‌ای و تسلیحات موشکی و نفوذ و اثرگذاری ما در منطقه، جلوه‌ای از اقتدار ماست که دشمن را عصبانی می‌کند ولی متأسفانه انسان‌های ناآگاه در داخل کشور، این نقاط قوت را کم‌اهمیت و حتی عامل نابسامانی‌ها می‌دانند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نشست اعضای ستاد شجره طیبه صالحین استان قم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در 14 خرداد 97 در حرم امام خمینی(ره) اظهار کرد: معظم له در این سخنان، دسیسه‌های دشمنان را بیان داشته‌اند که باید بخش‌های مختلف آن را تحلیل و بررسی کرد.

وی با اشاره به آیات سوره مبارکه آل‌عمران گفت: خداوند در قرآن کریم بیان می‌دارد که دشمان و کفار نه‌تنها خودشان از رسیدن ضرر به مسلمانان جلوگیری نمی‌کنند، بلکه اگر هم گرفتاری برای آن‌ها به وجود آید، شادمان می‌شوند. با چنین سخن صریح خداوند، برخی از مسئولان و مردم و حتی نخبگان جامعه، به دنبال سازش با دشمنان ما هستند که اگر این اطلاعات دینی را داشته باشند، چنین کاری را نمی‌کنند.

وی بابیان این‌که دشمنان اسلام هرچند تلاش دارند خباثت خود را مخفی کنند، ولی در سخنان و موضع‌گیری‌هایشان چهره واقعی‌شان را نشان می‌دهند، تصریح کرد: قرآن کریم با چنین هشداری که به ما داده، تکلیف را در برخورد با دشمنان مشخص کرده است.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به شباهت‌های دوران کنونی و صدر اسلام گفت: در زمان پیامبر(ص) جنگ‌هایی بر مسلمانان تحمیل شد که مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین آن‌ها، جنگ احزاب (خندق) بود. جنگی که در آن تمامی دشمنان اسلام باهم متحد شدند تا اسلام را نابود سازند و اتاق فکر و عامل اصلی راه افتادن آن نیز یهودیان بودند. در این جنگ، منافقان وعده پیروزی خدا و پیامبر(ص) را غیرممکن معرفی می‌کردند و با این کار موجب تضعیف روحیه مسلمانان می‌شدند.
 

وی با بیان این‌که امروز نیز هماهنگ‌کننده اصلی جریان خصومت میان مسلمانان با امریکا و غرب صهیونیست‌ها هستند، تصریح کرد: جنگ احزاب با وحدت مسلمانان منجر به شکست دشمن و ضربه سنگین به یهودی‌ها شد؛ امروز نیز وحدت و یکپارچگی ملت ایران می‌تواند چنین هجمه‌هایی را نابود سازد.
 

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) به جنگ روانی دشمن در عصر کنونی اشاره و عنوان کرد: کاری که دشمنان همواره آن را انجام می‌دهند، کوچک و بی‌ارزش نشان دادن نقاط قوت و اقتدار کشور ما در نگاه مردم است. یکسان نشان دادن شرایط امروز ملت ایران نسبت دوران اسارت مسلمانان در چنگال طاغوت از دیگر اقدامات دشمنان در جنگ روانی علیه ملت ماست.
 

وی افزود: پیشرفت ما در انرژی هسته‌ای و تسلیحات موشکی و نفوذ و اثرگذاری ما در منطقه، جلوه‌ای از اقتدار ماست که دشمن را عصبانی می‌کند ولی متأسفانه انسان‌های ناآگاه در داخل کشور، این نقاط قوت را کم‌اهمیت و حتی عامل نابسامانی‌ها می‌دانند.
 

آیت‌الله سعیدی افزود: داعش با تمام حمایت‌های غربی و جنایت‌های غیرانسانی خود، با هدایت‌های مقام معظم رهبری و دلاوری‌های مجاهدان، نابود شد و دشمنان را در این عرصه مأیوس کرد.
 

وی به حملات عملی دشمنان اشاره و اظهار کرد: نمونه این حملات، در ناآرامی‌های اخیر و در سایه اعتراض مردم نسبت به برخی امور است. دشمنان در این عرصه وارد شدند ولی خیلی زود برای مردم مشخص شد که آن‌ها، کارهایی کردند و شعارهایی دادند که همسو با اعتراضات آن‌ها نبود ازاین‌رو با هوشمندی صف خود را از آن‌ها جدا کردند.
امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: دشمن در ضربه زدن به ما از هیچ عملی کوتاهی نمی‌کنند و تلاش دارند مردم را در برابر حکومت و نظام قرار بدهند ولی مردم ما، انسان‌هایی آگاه هستند که دشمن را به‌خوبی می‌شناسند و با بصیرت اوضاع را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس