مرحوم احمدی شخصیتی بهره‎مند از دانش و اخلاص بود

مرحوم احمدی شخصیتی بهره‎مند از دانش و اخلاص بودآیت الله حسینی بوشهری با اشاره به آیات و روایاتی در باب علم و عمل صالح افزود: حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی شخصیتی بزرگ بهره‌مند از دانش و اخلاص بود که طول زندگی اش عمل صالح بود.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر روز گذشته در مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، عنوان کرد: حجت الاسلام و المسلمین احمدی دانشمندی وارسته، محققی توانا، استادی دلسوز و موثر، انسانی بزرگ و متخلق و خدمتگزاری بی ادعا بود.
امام جمعه موقت قم ادامه داد: در شکل گیری شخصیت انسان های عناصر مختلفی نقش آفرین هستند که هر یک به تنهایی می تواند معرف شخصیت فرد باشد، قرآن و روایات اهل بیت(ع) نیز ویژگی های افراد کمال یافته را معرفی می‌کنند؛ از جمله این مشخصات علم و دانش، کمالات اخلاقی، ایمان و اخلاص، عمل صالح، آگاهی و بصیرت، تواضع و فروتنی است.

وی با اشاره به آیات و روایاتی در باب علم و عمل صالح افزود: حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی شخصیتی بزرگ بهره مند از دانش و اخلاص بود که طول زندگی اش عمل صالح بود؛ از کودکی که از ملایر برخاست تا به بروجرد رفت و تحصیلات حوزوی را آغاز کرد تا به قم آمد، در تمامی مواقف قدمی جز برای خدا برنداشت.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه مرحوم دکتر احمدی از محضر اساتیدی نظیر آیت الله بروجردی، امام خمینی(ره)، محقق داماد، و علامه طباطبایی بهره برد، اضافه کرد: همانطور که شهید مطهری پایگاه خدمت خود را در تهران و دانشگاه قرار داد مرحوم دکتر احمدی نیز چنین کردلذا در کارنامه او همانطور که مقام معظم رهبری در پیامشان فرمودند، یک عمر خدمت به دانشگاه، پژوهش و فرهنگ به چشم می خورد.

امام جمعه موقت قم گفت: این انسان در طول زندگی برخوردار از ثبات قدم بود؛ هرگز کاستی در زندگی اخلاقی، معنوی و علمی او پدید نیامد. شخصیت جامعی که آنچه را اندوخته بود مخلصانه در اختیار می گذاشت.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام دکتر احمدی پرچم دار وحدت حوزه و دانشگاه بود، افزود: مرحوم دکتر احمدی در برابر انقلاب بزرگ ملت ایران کار من پشیزی نمی ارزد و اگر خدا عمری عطا کند در خدمت انقلاب خواهم بود.

گفتنی است در این مراسم آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت‌الله علوی بروجردی، حجت‌الاسلام و المسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی خمینی نوه امام راحل حضور داشتند.

خاطرنشان می شود پیکر این عالم وارسته و استاد حوزه و دانشگاه عصر روز گذشته از مسجد امام حسن عسگری تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و پس از اقامه نماز توسط آیت الله جوادی آملی، در جوار مزار استاد بزرگوارش علامه طباطبایی در رواق مطهری حرم مطهر به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان «سمت» و عضو هیات امناء پژوهشگاه حوزه و دانشگاه،‌ در ساعات پایانی روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و به دلیل عارضه قلبی جان به جان‌ آفرین تسلیم کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس