طرح اعزام مفسر در محرم هم اجرا می‌شود

طرح اعزام مفسر در محرم هم اجرا می‌شوددبیر مجمع عالی تفسیر حوزه با اشاره به موفقیت طرح اعزام مفسر در ماه مبارک رمضان از اجرای این طرح در ایام دهه ماه محرم خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی میرکتولی شب گذشته پنج‌شنبه در مراسم اختتامیه اعزام اساتید تفسیر در ماه مبارک رمضان در دارالقرآن علامه طباطبایی عنوان کرد: اعزام مفسران از سال ۹۰ و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری با محوریت بقاع متبرکه آغاز شد و در سال اول ۳۰ مفسر به ۳۰ بقعه در ۳۰ استان با حمایت متدی و معنوی سازمان اوقاف اعزام شدند.

دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه با بیان اینکه متاسفانه سال بعد اوقاف پای کار نیامد، گفت: اما سال بعدش در سال ۹۲ با حمایت آیت‌الله مقتدایی و با حضور اساتید عالم مفسر که اکثرا در تراز اجتهاد بودند در ۳۰ مرکز استان اعزام ها انجام شد و در سال بعد تعداد دوبرابر شد؛ یعنی در سال ۹۳، ۶۰ مفسر در سایه حمایت سازمان تبلیغات در هر استان به دو شهرستان اعزام شدند.

میرکتولی با اشاره به موفقیت طرح، بیان کرد: با همکاری دارالقرآن علامه طباطبایی و دفتر تبلیغات این تعداد در سال جاری به ۱۶۰ نفر رسید و ۱۰ نفر نیز به خارج کشور اعزام شدند.

میرکتولی با بیان اینکه امروز اولین تبلیغ تخصصی را مجمع عالی در کشور انجام می‌دهد، اظهار کرد: در ماه محرم این طرح را اجرا خواهیم کرد تا معارف عاشورایی توسط ۱۰۰ استاد تفسیر برای مردم بیان شود.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار، ۵۰ استاد تفسیر هم به تهران اعزام شدند، گفت: امیدواریم این طرح در سال‌های آتی نیز با قوت و کمیت و کیفیت بیشتر دنبال شود.

با چاپ تفاسیر طرح اعزام را ماندگار کنیم

همچنین در این مراسم آیت‌الله مرتضی مقتدایی گفت: همه اتفاقات خوب به برکت بیت علامه طباطبایی است؛ مرحوم علامه دارای خلوص، تواضع و روش ائمه (ع) و پیامبر (ص) بود؛ تواضع او بی‌نظیر بود.

مقتدایی تصریح کرد: برنامه اعزام مفسر برنامه عظیمی است اینکه ۱۶۰ نفر از استادان تفسیر به مناطق مختلف اعزام و در مساجد و … تفسیر قرآن بگویند کار کمی نیست. پیشنهاد بنده این است که مطالب تفسیری بیان شده توسط استادان تفسیر در قالب مکتوباتی مانند کتاب و نشریه منتشر و ماندگار شود.

مقتدایی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر بنده این است که یکسری از موضوعات تفسیری برتی این ایام توسط مجمع عالی تفسیر انتخاب و توسط استادان تفسیر و به صورت جزوه کتاب یا نشریه چاپ شود.

همچنین مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در سخنانی با بیان اینکه دشمنان نهایت سعی خود را می‌کنند تا کشور با آشوب و بلوا بکشند، گفت: البته سوء عملکرد برخی از مسؤولان هم زمینه‌ساز است، ولی اعتراضات به حق مردم هم به بیراهه می‌رود و برخی شعارهای انحرافی مانند جنگ در سوریه و … را مطرح می‌کنند.

وی تاکید کرد: پشت صحنه این مسائل، اسرائیل است والا نقطه قوت کشور ما کسانی مانند سردار سلیمانی هستند که نباید آن را تضعیف کنیم، مشکلات اقتصادی را باید در جای دیگری جست‌وجو و حل کنیم.

نجفی قدسی بیان کرد: رهبر انقلاب دیروز در بحث تبلیغ تاکید فراوانی داشتند و هر کسی به اندازه توان باید در اقناع مردم کمک کند و در مقابل جریانات انحرافی بایستیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس