زهد و ساده‌زیستی، فروتنی و بی‌پیرایگی، از جمله‌ صفات بارز حجت‌الاسلام احمدی بود

زهد و ساده‌زیستی، فروتنی و بی‌پیرایگی، از جمله‌ صفات بارز حجت‌الاسلام احمدی بود



رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران تاکید کرد:حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدی جامع تعلیمات حوزوی و دانشگاهی و از تلامذه شناخته‌ حکیم عارف علامه طباطبائی بود، عمر بلند و بابرکت خویش را، یکسره صرف تربیت فضلای جوان در حوزه و دانشگاه، و ارائه‌ خدمات علمی و دینی به طبقات نخبه‌ کشور، و حمایت بی‌دریغ و بی‌امان از آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام انقلابی کرد.

به گزارش ایسنا، در پی ارتحال استاد برجسته‌ فلسفه، انقلابی پیشکسوت، موسس و رییس سازمان سمت، و عضو هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه­‌ اسلامی صادر شد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم
إنا لله وإنا الیه راجعون
با کمال تاسف و تاثر خبر دردناک ارتحال استاد برجسته‌ فلسفه، انقلابی پیشکسوت، روحانی زاهد و فروتن، و عضو هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی (قدّس سرّه) را دریافت کردم.
ایشان که جامع تعلیمات حوزوی و دانشگاهی و از تلامذه شناخته‌ حکیم عارف علامه طباطبائی(قدّه) بود، عمر بلند و بابرکت خویش را، یکسره صرف تربیت فضلای جوان در حوزه و دانشگاه، و ارائه‌ خدمات علمی و دینی به طبقات نخبه‌ کشور، و حمایت بی‌دریغ و بی‌امان از آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام انقلابی نمود.
زهد و ساده‌زیستی، خلوص و صفای باطن، فروتنی و بی‌پیرایگی، صراحت لهجه و صداقت در گفتار، مهربانی و عطوفت، خیرخواهی و شفقت، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری، نستوه‌ و خستگی‌ناپذیری، دین‌داری عالمانه و عشق خالصانه به ساحت قرآن و اهل بیت پیامبر(ص)، از جمله‌ صفات بارز این عالم فرزانه و خادم خلیق ملت بود.
این‌جانب این ضایعه مولمه را، از سوی خود و همه‌ ارکان حوزه‌ علمیه‌ عریق تهران، و نیز مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع عظام تقلید (دام ظلهم)، اصحاب حوزه و دانشگاه، اهل بیت محترم، خیل شاگردان و ارادتمندان سوگمند این استاد، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیاء الاهی را مسئلت می‌دارم.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس