در سوگ طایر گلشن قدس که حیات پربرکتش ترجمان سلوکی عارفانه بود

در سوگ طایر گلشن قدس که حیات پربرکتش ترجمان سلوکی عارفانه بودمحسن حاجی میرزایی، دبیر هیات دولت در یادداشتی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی را طایر گلشن قدس و با صفا مردی دانست که حیات پربرکتش ترجمان زیستی مومنانه و جهدی عاشقانه و سلوکی عارفانه بود.

به گزارش ایسنا، متن این یادداشت به شرح زیر است:

“دکتر احمد احمدی به ملکوت اعلی پیوست. روح بلند عالم عامل، فیلسوف گرانقدر، اندیشمند عارف از تاریک خراب آباد به روشنای روضه رضوان کوچ کرد. بزرگ و با صفا مردی که حیات پر برکتش ترجمان زیستی مومنانه و جهدی عاشقانه و سلوکی عارفانه بود. او که بصیرتی کم نظیر در فهم آرمان امام خمینی (ره) داشت و در نشیب و فرازهای این دهه‌ها منادی و مبلغ انقلاب اسلامی و پاسدار خط امام و رهبری بود.

کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، بر تواضع صادقانه و غیرت دردمندانه‌اش که زینتی بر فضل و دانش او بود، شهادت می‌دهند. در همان آغاز آشنایی و ارادت در سال ٥٨ مدتی میزبانشان بودم و تهجد عارفانه و شب زنده‌داری‌های با شکوه پیوند با خالق در کنار مباحثات فلسفی و پاسخگویی به سوالات و شبهات دانشجویان که غالبا تا پاسی از شب ادامه می یافت، خاطرات شیرین و فراموش ناشدنی از این عالم ارزشمند است.

خدایش رحمت کناد و با اولیای صالح محشور فرماید”.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس