امیرالمومنین(ع) سال‌ها منتظر شهادت خویش در ماه رمضان بود

امیرالمومنین(ع) سال‌ها منتظر شهادت خویش در ماه رمضان بودامام جمعه ماهشهر با بیان این‌که امام علی(ع) پس از ضربت چند روز در بستر بودند و سفارشاتی داشتند، گفت: ایشان خواندن نماز و قرآن و رسیدگی به ایتام را سفارش می کردند. بنابراین کسانی که توانایی دارند رسیدگی به ایتام را در ماه مبارک رمضان فراموش نکنند.

حجت الاسلام و المسلمین «عبدالحسین غبیشاوی» در گفت‌وگو با ایسنا، با تسلیت ایام ضربت شهادت امام علی(ع) اظهار کرد: امام علی(ع) سال‌های طولانی منتظر ضربت خوردن و شهادت شهادت خود در ماه مبارک رمضان بودند.

وی افزود: امام علی(ع) در خطبه آخر پیامبر اکرم(ص) در آخرین جمعه ماه شعبان در مورد فضیلت ماه مبارک رمضان می‌پرسند که بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان چیست؟ پیامبر(ص) پاسخ می‌دهند که دوری از گناه بهترین عمل است.

امام جمعه ماهشهر گفت: پیامبر(ص) پس از این پاسخ کوتاه گریه می کنند. امام علی(ع) علت را جویا می شوند و ایشان می فرماید به دلیل مصیبتی که در ماه مبارک رمضان بر شما وارد می شود گریه می کنم. امیرالمومنین(ع)  سئوال می ‌نند آیا در آن زمان دین من سالم خواهد بود؟ و پیامبر می‌فرمایند بله.

غبیشاوی تصریح کرد: امیرالمومنین(ع) در هر یک از شب‌های ماه مبارک رمضان میهمان یکی از فرزندانشان بودند که شب ضربت میهمان دخترشان حضرت زینب(س) بودند و ایشان می‌فرمایند که پدرم در این شب به آسمان نگاه می‌کرد و می‌فرمود به خدا سوگند همان شبی است که پیامبر خدا(ص) به من وعده داده بود.

وی افزود: امام علی(ع) نزدیک سحر به مسجد می‌رفت و می‌فرمایند هنوز به خارج از منزل نرفته بودم که چند مرغابی به حیاط آمده بودند و بال‌هایشان را زیر پای من می‌گذاشتند و با زبان بی‌زبانی می‌خواستند مانع بیرون رفتن من بشوند. امام علی(ع) به دخترشان حضرت زینب(س) می فرمایند که این مرغابی‌ها مقدمات خبری را اطلاع می‌دهند.

امام جمعه ماهشهر گفت: امیرالمومنین(ع) به مسجد رفتند و عمل شوم ابن ملجم در محراب نماز ایشان رخ می دهد. امام علی(ع) بعد از ضربت خوردن می‌فرمایند به خدای کعبه علی رستگار شد. صدای شهادت ایشان با صدای جبرئیل در شهر کوفه پیچید.

غبیشاوی با بیان این‌که امام علی(ع) پس از ضربت چند روز در بستر بودند و سفارشاتی داشتند، تصریح کرد: ایشان خواندن نماز و قرآن و رسیدگی به ایتام را سفارش می‌کردند. بنابراین کسانی که توانایی دارند رسیدگی به ایتام را در ماه مبارک رمضان فراموش نکنند.

وی یادآور شد: مردم در این ایام بکوشند بیشتر در مجالس احیا و مساجد حضور داشته باشند و برای پیروزی مسلمانان دعا کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس