آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از ۱۶ تیرماه در سطح کشور

آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از ۱۶ تیرماه در سطح کشورمعاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از ۱۶ تیرماه در اماکن متبرکه کشور خبر داد و گفت: مخاطبان این طرح که در یک هزار و ۵۵۳ امامزاده برگزار می‌شود، دختران و پسران ۷ تا ۱۸ سال هستند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با تبیین ضرورت‌های برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت نسل جوان ونوجوان به اجرای طرح نشاط معنوی در امامزادگان اشاره کرد و گفت : طرح نشاط معنوی، تابستان ۹۷ در یک هزار و ۵۵۳ بقعه متبرکه و امامزاده از ۱۶ تیرماه  آغاز و تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اجرای طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن است، تاکید کرد: اگر اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان به‌درستی مدیریت نشود، آسیب‌های اجتماعی در جامعه روز به روز گسترده‌تر خواهد شد.

معاون سازمان اوقاف تصریح کرد: این طرح از هفت سال پیش جهت پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و ایجاد فضای معنوی و آموزشی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا شده تا بتوانیم به آن چشم‌اندازی که برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه طراحی کرد هایم، دست یابیم.

 شرفخانی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر در این طرح شرکت کردند، گفت: مخاطبان طرح نشاط معنوی دختران و پسران ۷ تا ۱۸ سال هستند و تمامی برنامه‌ها به شکل مطلوب وبا بهرگیری از استادان مجرب  اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی به دو شیوه اجرا می‌شود، افزود: در روش نخست ادارات اوقاف شهرستان در بقاع متبرکه دارای ظرفیت است  اقدام به برنامه‌ریزی، تبلیغات، ثبت‌نام و اجرای برنامه‌های این طرح خواهند کرد و در روش دوم گروه‌های دانش‌آموزی در قالب اردوهای یک روزه زیارتی تفریحی به بقاع متبرکه دارای ظرفیت آمده و از خدمات معنوی و فضای پیرامونی این اماکن مقدس استفاده می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ مبلغ اعزامی و بومی در این طرح فعالیت دارند، یادآور شد: از ظرفیت ۶۰۰ نفر از  مُبلغان اعزامی هم استفاده خواهد شد.
شرفخانی حفظ آیات قرآن  به‌صورت ترتیبی و موضوعی را یکی از محتواهای آموزشی طرح نشاط معنوی عنوان کرد و گفت: محتوای آموزشی مُبلغان در سه جلد ویژه طرح نشاط معنوی تهیه و در اختیارشان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستانها می‌توانند در طرح نشاط معنوی از دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآنی به‌عنوان مربی استفاده کنند. ثبت نام متقاضیان دراین طرح از انتهای خرداد ماه آغاز و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد یافت وضمن آنکه در این طرح هیچ گونه هزینه‌ای از شرکت کنندگان دریافت نمی‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس