شخصیت امام حسن(ع) الگویی برای عبودیت خداوند است

شخصیت امام حسن(ع) الگویی برای عبودیت خداوند است


امام جمعه موقت اهواز گفت: تواضع و فروتنی، توجه به نیازمندان و دیگر ابعاد اخلاق و شخصیت امام حسن(ع) الگویی برای کسانی است که عبودیت خداوند متعال برای آنان مهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: امام حسن(ع) اولین فرزند منزل امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) بودند که با میلاد ایشان نشاطی در آن زمان به وجود آمد.

وی افزود: نام‌گذاری امام حسن مجتبی(ع) به رسول اکرم (ص) واگذار شده بود که ایشان نام‌گذاری را از سوی خداوند انجام دادند.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: دوران امامت امام حسن مجتبی(ع) دوران بسیار پرعبرتی بود. یک دوره از امامت ایشان مصادف با جنگ با معاویه بود که دوره کوتاهی بود. دوره دوم امامت امام حسن مجتبی(ع) دوران صلح و مدیریت شیعیان بود که دوره طولانی‌تری داشت.

حسن‌زاده ادامه داد: امام حسن مجتبی(ع) در سن ۳۸ سالگی امامت شیعیان را بر عهده گرفتند. دوره امامت ایشان از سال ۴۰ هجری آغاز شد و تا سال ۵۰ هجری طول کشید.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: مجموعه اخلاق امام حسن مجتبی(ع) مجموعه کاملی از نیکی‌ها مانند دیگر امامان بود. تواضع و فروتنی، توجه به نیازمندان و دیگر ابعاد اخلاق و شخصیت ایشان الگویی برای کسانی است که عبودیت خداوند متعال برای آنان مهم است.

حسن‌زاده با اشاره به دلیل ملقب شدن امام حسن(ع) به مجتبی، بیان کرد: مجتبی به معنی برگزیده است و به دلیل ویژگی‌های مختلف ایشان از جهت علمی، اخلاقی و صبری که داشتند به مجتبی ملقب شدند گرچه همه امامان ویژگی‌های برگزیده داشتند اما هر امام با یک ویژگی معروف و ملقب شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس