راز نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی تدبر در کلام وحی است

راز نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی تدبر در کلام وحی است


قرآن

هفدهمین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان ایلام با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو با سه محور نحوه برگزاری ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان، توزیع اعتبارات تخصیص یافته‌ی سال‌های گذشته و چگونگی برگزاری هفته قرآن و عترت استان در آذر ماه امسال، برگزار شد.

به گزارش ایسنا، «عمران خودآموز» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی استان ایلام، در این نشست برگزاری مداوم و منظم این جلسات و تمرکز بر این فعالیت‌ها را نویدبخش تمرکز جدی در این حوزه از سال‌های گذشته دانست و اظهار کرد: جا دارد که استان ایلام با وجود پتانسیل‌های موجود در زمینه‌ی فعالیت‌های قرآنی اول باشد.

وی با بیان این‌که برگزاری هفته‌های قرآن و عترت، برگزاری آبرومند آزمون‌های سراسری قرآن و عترت  اعزم قاریان و متسابقان را باید به فال نیک گرفت ، تصریح کرد: اساس کار فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمام حوزه‌ها سپردن امور به تشکل‌ها است و  می‌خواهیم در این زمینه اتحادیه‌ها و موسسات قرآنی سکان امور را در دست داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام فلسفه‌ی شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی را سیاستگذاری در این زمینه دانست و گفت: در دیداری که با آقای فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد، ایشان برای سفر به ایلام و شنیدن دغدغه‌های فعالان قرآنی ابراز علاقه کرده‌اند و به زودی به صورت رسمی از ایشان برای سفر به استان دعوت خواهد شد.

خودآموز با بیان این‌که ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای هم‌افزایی برای فعالیت‌های اثرگذار در این زمینه و تدبر در قرآن است، تصریح کرد: راز نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی تدبر در قرآن است که امیدواریم این مهم مورد توجه موسسات قرآنی قرار گیرد.

وی بر تدوین برنامه‌های عملیاتی در موسسات قرآنی تأکید و ابراز امیدواری کرد با تلاش همه فعالان قرآنی شاهد اثرگذاری برنامه‌ها باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس