حجت‌الاسلام طباطبایی در خدمت مردم بود

حجت‌الاسلام طباطبایی در خدمت مردم بودوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شخصیت برجسته اخلاقی و سیاسی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی، گفت: او یکی از عالمان ربانی و با اخلاق بود که در خدمت مردم بود و مردم خانه‌ی او را خانه خود می‌دانستند و همواره برای حل مشکلاتشان به او مراجعه می‌کردند.

سید عباس صالحی در حاشیه مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی، ضمن عرض تسلیت به مردم و خانواده‌ این استاد بزرگ اخلاق در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر این‌که شخصیت مرحوم آیت‌الله طباطبایی چقدر می‌تواند در عرصه سیاست و رشد مفاهیم دینی در جامعه تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: مرحوم طباطبایی نقش بسزایی از لحاظ سیاسی و انقلابی در نظام داشتند. ایشان از یاوران جدی و همراه امام راحل، مقام معظم رهبری و نظام بودند و همواره نقش اساسی را در شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایفا کردند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مرحوم طباطبایی نقش قابل توجهی نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه سیاست و اخلاق داشت، گفت: او زمانی که نماینده مردم مشهد و تهران بود، نقش بسیار زیادی را در پایداری انقلاب اسلامی و رشد ترویج و اندیشه‌های نظام ایفا کرد. علاوه بر نقش سیاسی و انقلابی وی می‌توان به وجه مهم شخصیتی وی یعنی این که عالم اخلاقی بودند، اشاره کرد. درب منزل وی همواره به روی مردم باز بود و جزو علمای سلفی بود که ارتباط فعال و حسنه‌ای با مردم داشت. مردم خانه او را خانه خودشان می‌دانستند و در مشکلات به او مراجعه می‌کردند و درب خانه‌شان همواره به روی مردم باز بود. مردم صدها هزار مشکل خود را از طریق وی حل کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: می‌توان از شخصیت او به عنوان یکی از نمونه‌ها و نمادهای عالم ربانی که در خدمت مردم بود، نام برد. وی نقش مهمی را در تربیت دینی مردم ایفا کرد و همواره از عالمانی بود که با اخلاق در خدمت دین بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس