آیت الله نوری همدانی: خدمت به بشر دارای فضیلت‌های بی‌شماری است

آیت الله نوری همدانی: خدمت به بشر دارای فضیلت‌های بی‌شماری است


یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: خدمت به بشر دارای فضیلت‌های بی شمار بوده و فعالیت در جمعیت هلال احمر پاداش و فضیلت زیادی دارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر دیروز در دیدار پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور با وی عنوان کرد: نفس و قدم شما عبادت است؛ منشاء هر عبادتی فرهنگ و نیت انسان است.

این مرجع تقلید شیعه افزود: خدمت به بشر دارای فضیلتهای بیشماری است و جمعیت هلال احمر از پاداش و فضیلت زیادی برخوردار است؛ این اقدامات موجب خشنودی خدا و مردم میشود و از جایگاه والایی برخوردار است.

آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: در آیات الهی خداوند از بندگانی یاد میکند که در مواقع ضروری به فریاد انسانها میرسند و در جهت رفع احتیاجات مردم قدم برمیدارند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم در جهان نیاز به کمک دارند و کمک به بندگان در درگاه خداوند موجب تقرب میشود؛ هر عملی اثری در دنیا و آخرت دارد هر کس خوبی کند آثار و برکاتش به خودش برمیگردد.

این مجع تقلید گفت: هلال احمر باید در رسانههای عمومی، مردم را با فعالیتهای خودشان آشنا و آموزشهای لازم را ارائه کنند؛ خلقت دنیا خالی از حوادث نیست و افرادی مانند شما باید آماده باشند تا به فریاد مردم برسند.

وی تاکید کرد: دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان باید فرهنگ سازی شود؛ از طرفی مردم را با فعالیتهای این نهاد آشنا کنید.

این مرجع تقلید شیعه عنوان کرد: هلال احمر در جریان دردناک میانمار کمکهای خوبی داشت مسلمانان در هر جریانی باید بیدار باشند.

وی گفت:شغل شما سراسر حسنه و ثواب و فضیلت است شغلها کاری ساده نیستند و با روحیات افراد در ارتباط است هرشغلی علامت روحیه و فرهنگ انسانی میباشد شغلی مانند کار شما که سراسر خدمت و در ارتباط با رفع گرفتاریهای مردم است دارای فضیلت و توفیق زیادی است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس