ورود دستگاه‌های دولتی به برپایی موکب محدود می‌شود

ورود دستگاه‌های دولتی به برپایی موکب محدود می‌شودبه گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نخستین نشست ستاد اربعین استان ایلام در سال 1397 اظهار کرد: در سال گذشته  با تلاش مدیران بیش از 98 میلیارد اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها و 17 میلیارد اعتبار نقدی برای اربعین اختصاص یافت.

وی گفت: در سال گذشته طبق آماری که اعلام شد هیچ تردد غیرقانونی و غیرمجاز از مرز مهران صورت نگرفت و نظم و امنیت بسیار خوبی در این ایام حاکم شد.

استاندار ایلام با تأکید بر تدوین طرح جامع سند اربعین خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مختلف باید طرح‌های خود را برای اربعین احصاء و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را در قالب یک سند تخصصی تدوین و با تشکیل یک کمیته تلفیق اسناد همه دستگاه‌ها را جمع‌آوری و یک سند جامع را تدوین کرد.

سلیمانی تصریح کرد: در سند جامع اربعین باید نقش دوایر دولتی مشخص و این سند باید با محوریت مردمی کردن کنگره بزرگ اربعین تدوین شود و نقش اصلی را مردم در بحث اربعین ایفا کنند و دستگاه‌های دولتی باید نسبت به ایجاد زیرساخت‌ها و رفع مشکلات اقدام کنند.

وی گفت: در این سند برنامه‌ریزی‌های امنیتی، جانمایی ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها و برنامه‌های چندگانه دیده شود که در صورت باز بودن یا بسته بودن مرز خسروی و یا راه‌اندازی مرز چیلات چه اقداماتی باید صورت گیرد .

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به نقش موثر مردم در اربعین تصریح کرد: مردم عاشقانه و مشتاقانه در بحث ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها برای استقبال از زوار اربعین فعالیت کردند و باید این فرهنگ را گسترش دهیم و ورود دستگاه‌های دولتی در این حوزه باید محدود شود، البته باید برنامه‌ریزی و جانمایی در خصوص برپایی موکب صورت گیرد که باعث ایجاد ترافیک و راه‌بندان نشود.

وی با انتقاد از تعطیلی برخی پروژه‌های اربعین افزود: هیچ یک از پروژه‌های زیرساختی و راه‌های اربعین نباید تعطیل شود و دستگاه‌های متولی باید بر اجرای این پروژه‌ها نظارت کافی داشته باشند .

سلیمانی دشتکی ارائه یک طرح امنیتی قوی، مکاتبه در خصوص اختصاص ردیف اربعین به استان از هم‌اکنون برای پیگیری اقدامات و زیرساخت‌های اربعین  و تشکیل کمیته حمل و نقل اربعین برای ارزیابی مشکلات و خلاء‌های موجود و اتخاذ تصمیمات برای ایام اربعین از جمله اقدامات عملیاتی در این خصوص دانست.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس