مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای ایران

مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای ایرانبرگزیدگان رشته قرائت در سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اعلام شدند.

به گزارش ایسنا؛ در آئین اختتامیه سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم برگزیدگان رشته قرائت، اعلام شدند.

براساس اعلام رسمی هیئت داوران، در این دوره از مسابقات “علیرضا رضایی” از افغانستان رتبه اول، “سیدمصطفی حسینی”، رتبه دوم و “عباس مصطفی شری” از لبنان رتبه سوم حائز رتبه سوم شدند.

همچنین در ادامه آئین اختتامیه این مسابقات، با اعلام برندگان رشته حفظ قرآن کریم، مقام اول به ایران رسید.

برندگان این رشته از سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم؛ رتبه اول “مصطفی اصفهانیان” از ایران، رتبه دوم “محمد رشاد عبدالسمیع” از مصر، رتبه سوم “احسن‌الله ابوالهاشم” از بنگلادش، رتبه چهارم “موسی احمد اعل” از موریتانی و رتبه پنجم “محمد ایوب” از پاکستان اعلام شدند.

همچنین برترین‌های دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان در رشته حفظ کل نیز به ایران رسید.
“حکمیه نصیری” از ایران، “عقیله بن کروش” از الجزایر، “عاشورا امان لیلا نقی” از تانزانیا، برترین‌های حفظ بانوان در این دوره مسابقات اعلام شدند.
در برترین‌های رقابت قرآنی طلاب، نیز در رشته قرائت و مفاهیم قرآن، رتبه اول به “محمد زاهدی” از ایران، رتبه دوم “علی حسن عبدالاعلی” از عراق و رتبه سوم به “محمدرضا نوری” از افغانستان تعلق گرفت.

همچنین رشته حفظ کل قرآن و مفاهیم در رقابت‌ قرآنی طلاب به ترتیب به “محمود نوروزی” از ایران، “احمد یسری محمد” از مصر و “محمد تیجانی” از غنا رسید.

در رشته خطابه قرآنی نیز “حسان محمد ولید برکات” از سوریه، “ماجد وشلی” از یمن . “احمد غرباوی” از ایران رتبه‌های اول تا سوم را به دست اوردند.
در مسابقات برترین‌های رقابت‌های قرآنی روشندلان؛ در رشته حفظ کل نیز به ترتیب “محمد انیس” از هند، “اکرم آوچار” از ترکیه و “محمد السعید عبدالغنی القمیری” از مصر برتر شدند. 
همچنین در رشته قرائت تحقیق؛ “محمد قاییم نیزار” از مالزی، “امیدرضا رحیمی” از ایران و “حسین محمد شلال” از عراق حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس