ایران به‌روایت شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن دانشجویان جهان اسلام

ایران به‌روایت شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن دانشجویان جهان اسلامیکی از شرکت کنندگان ششمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان جهان اسلام با اشاره به تجربه حضور خود در ایران برای شرکت در این رقابت‌ها می‌گوید: ایران، کشوری متفاوت با آنچه در اخبار می شنویم، است.

به گزارش ایسنا- نافیه اذانی محمد یکی از شرکت‌کنندگان این مسابقات است که برای نخستین مرتبه از کشور کنیا به ایران آمده و در سه دانشگاه به تحصیل دروس اقتصاد و مباحث دینی می‌پردازد. 

وی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند: از دو سال پیش کار آموزش قرآن به صورت تخصصی را آغاز کرده و در رشته حفظ قرآن در این مسابقات شرکت نموده است. 

نافیه ایران را بهترین کشوری می‌داند که به آن سفر کرده و اذعان می‌کند این کشور با آنچه که در اخبار از آن گفته می‌شود، تفاوت‌های زیادی دارد. 

وی می‌گوید: آموزش قرآن در کشور کنیا با دشواری‌هایی رو به رو است؛ چراکه امکانات آن ضعیف بوده و همه به دنبال مسائل دنیوی و مادی هستند.

این شرکت کننده کنیایی درباره تاثیر شرکت در این رقابت‌ها اظهار می‌کند: این رقابت‌ها می‌تواند در ایجاد انس و محبت بین شرکت کنندگان مختلف موثر باشد. در همین دوره من چندین دوست پیدا کرده‌ام که قصد دارم ارتباط خودم با آنان را حتی پس از پایان رقابت‌ها ادامه دهم. 

محمد یوسف نام شرکت کننده دیگری است که از کشور آفریقای جنوبی به ایران آمده و رشته تحصیلی وی مدیریت بازاریابی است. 

آن‌طور که او بیان می‌کند، آموزش قرآن را از ۱۲ سالگی آغاز کرده، در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: هر  زمان قرآن می‌خوانم حس آرامش دارم. 

محمد امکانات آموزش قرآن در کشورش را خوب توصیف می‌کند و از وجود ۵۰ مدرسه‌ای خبر می‌دهد که به راحتی می‌توان در آن‌ها قرآن را فرا گرفت.

وی با اشاره به تاثیر برگزاری این رقابت‌ها بر گسترش دوستی‌ها بیان می‌کند: من در سال ۲۰۱۶ در مسابقات قرآنی که در کویت برگزار می‌شد با یکی دیگر از شرکت کنندگان دوست شدم و امسال نیز او را در این مسابقات دیدم. در واقع اینکه پس از دو سال او را می‌بینم، ناشی از تاثیر مودت‌ساز قرآن است.

محمد از علاقه وافر خود به حامد شاکرنژاد – قاری بین‌المللی قرآن – می‌گوید و خاطرنشان می‌کند: این برای من افتخاری است که تنها او را ببینم و بتوانم با او دست بدهم و مصافحه کنم.

محمد حُمیدی هم یکی دیگر از شرکت کنندگان این رقابت هاست که از کشور اندونزی به ایران آمده است. 

وی قرآن را عاملی برای توسعه دوستی و مودت بین مسلمین می‌داند و در گفت‌وگو با ایسنا اظهار می‌کند: یک مرتبه پیش از این نیز به ایران آمده‌ام. ایران مردم خوب و باصفایی دارد.

محمد  درباره برگزاری این دوره از مسابقات در ایران عنوان کرد: این رقابت‌ها در ایران سطح بسیار بالایی داشته و ما هر بار که می‌خواهیم در این کشور به رقابت بپردازیم لازم می‌دانیم از آمادگی بیشتری برخوردار باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس